foto

Christophe Barratier

  • nar. 17.6.1963 (55 let)
    Paříž, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Christophe Barratier se narodil 17. června 1963 v Paříži. Je synem herečky Evy Simonet a synovcem režiséra Jacquesa Perrina. Vystudoval klasickou kytaru na "Ecole Normale de Musique" v Paříži a zvítězil v několika mezinárodních hudebních soutěžích. Nejprve se věnoval vážné hudbě, v roce 1991 se však připojil k produkční společnosti Galatée Films svého strýce, tak vstoupil do světa filmu. Jako producent se podepsal na filmech Children of Lumiere, Mikrokosmos, Himaláj a Winged Migration. V roce 2001 režíroval svůj první krátký film, adaptaci Maupassantovy povídky LES TOMBALES s Lambertem Wilsonem a Carole Weissovou v hlavních rolích.

Jeho prvním celovečerním snímkem byl mistrovský kousek SLAVÍCI V KLECI (2004). Hudební drama sklidilo u diváků i kritiků nesmírný úspěch. Důležitou komponentou Slavíků v kleci je hudba, která se doslova stala dalším hercem. Není tedy divu, že si s ní hudebně založený režisér dal opravdu práci. "Chtěl jsem se vyhnout barvě dětského sboru s typickými vánočními koledami a táborákovými popěvky. Hudba musela být skutečně silná, potřeboval jsem dojemný existující repertoár. Hudba, kterou v příběhu slyšíme, střídá žánry a aranžmá podle vývoje postav," říká režisér.

Po čtyřech letech se vrací a točí film podobného rázu jako předchozí, drama PAŘÍŽ 36 (2008). Opět zde spojuje dvě své vášně, hudbu a film. Christophe Barratier je v současnosti filmovým producentem, režisérem a scenáristou. Ve své tvorbě opakovaně projevuje náklonnost k starým časům.

Jan "Joges" Smetka

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Filmy

1999 Dilettante, La

TV seriály

2009 Chabada (TV seriál)

Dokumentární

2009 Cinéma français est en voyage d'affaires, Le (TV film)

TV pořady

2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
1986 Élection de Miss France (TV pořad)
1981 20 heures le journal (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace