Reklama

Reklama

Rawson Marshall Thurber

nar. 09.02.1975 (46 let)
San Francisco, California, USA

Biografie

Rawson Marshall Thurber je americký scénárista a režisér, který se narodil 9. února v San Franciscu. Absolvoval Union College v New Yorku, na které kromě toho, že hrál za školu americký fotbal na postu wide receiver, získal i diplom z dramatu a z angličtiny. Poté nastoupil na University of Southern California v Los Angeles, kde vystudoval produkci.

V roce 2002 režíroval komediální reklamu pro firmu Reebok s názvem TERRY TATE, OFFICE LINEBACKER, ke které napsal i scénář a která se objevila ve vysílání finále Superbowlu v roce 2003. Další ze svých scénářů proměnil v roce 2004 v celovečerní film, režií sportovní komedie VYBÍJENÁ. V tomto zábavném snímku si to proti sobě v turnaji ve vybíjené "rozdají" dvě tělocvičny - Average Joe´s vedená charismatickým Peterem LaFleurem (Vince Vaughn) a fitness centrum Globo Gym s do sebe zahleděným majitelem Whitem Goodmanem (Ben Stiller). V roce 2008 zrežíroval Thurber romantické drama ZÁHADY PITTSBURGHU, v hlavní roli s Jonem Fosterem. V tomto filmu si zahráli například i Nick Nolte, David Morse, či Mena Suvari.

Zatím jeho posledním filmařským příspěvkem je scénář k akční komedii MISTROVSKÝ PLÁN 2011, režiséra Bretta Ratnera. V současné době žije Rawson Marshall Thurber v Los Angeles.

Očko "Mičl" Szyslak

Režisér

Scenárista

Herec

Ovládací panel

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama