Reklama

Reklama

Brad Davis

Brad Davis

nar. 06.11.1949
Tallahassee, Florida, USA

zem. 08.09.1991 (41 let)
Los Angeles, California, USA

Biografie (1)

Brad Davis, pravým jménem Robert Creel Davis, byl americkým hercem, jehož nejvíce proslavil snímek Půlnoční expres z roku 1978. Narodil se na Floridě. Jeho matka jej v dětství sexuálně zneužívala, což mělo za následek jeho pozdější pití a užívání drog. V sedmnácti letech vyhrál talentovou hudební soutěž a začal pracovat v divadle v Atlantě. Později se přestěhoval do New Yorku, kde navštěvoval divadelní akademii.Jedna z jeho prvních rolí byla v seriálu HOW TO… (více)

Zajímavosti (3)

Bojovník (1997)

  • Scéna, ve které Raphael (Johnny Depp) ukousne a vyplivne Luisovo (Luis Guzmán) ucho, je svým provedením nápadně podobná scéně z filmu Půlnoční expres (1978), kde se hlavní hrdina Billy (Brad Davis) mstí stejným způsobem, jen své oběti ukousne jazyk. (ČSFD)

Ohnivé vozy (1981)

  • Americký sprinter Jackson Scholz (Brad Davis) před závodem na 400 metrů žádný lístek s povzbuzujícím vzkazem Liddellovi nedal. Američan sám tuhle scénu označil za výmysl a popřel, že by na filmu spolupracoval, ačkoliv v titulcích je uveden jako poradce. Údajně prý film odmítl zhlédnout. (Robbi)

Půlnoční expres (1978)

  • Vo filme sa nachádza scéna, kedy ostraha väznice Billyho (Brad Davis), ale aj iných väzňov bije obuškami po chodidlách. Tento spôsob mučenia má pôvod práve v Turecku a nazýva sa "falaka". (Jello Biafra)

Galerie (35)

Reklama

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama