foto

Benny Lai

  • nar. 4.12.1954 (63 let)
    Hong Kong
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herec, akční režisér a kaskadér Benny Lai Keung-Kuen, se narodil 4.12.1954, v Hong Kongu, v Číně. Bojové umění kung fu se učil od svých 17 let. Benny Lai patří se svým bratrem Rockym, mezi nejlepší kaskadéry Jackie Chan´s stuntman group. Svou filmovou premiéru si odbyl v The 36 Crazy Fists (1977), kde se poprvé setkává s Jackie Chanem. Následují vedlejší role a souboje v klasice The Challenger (1979), legendárním Odd Couple (1979) samotného Lau Kar Winga a vtipná role opilce v Last Hurrah for Chivalry (1979) akčního režiséra Johna Woo. 

S Jackie Chanem se znovu setkává v kultovní kung fu pecce The Young Master (1980) a za zmínku stojí i účast na kontroverzní poctě Bruce Lee Tower of Death (1981). Od 80.let patří k Jackie Chan´s stuntman group a při známém hitu Dragon Lord (1982) se s Jackiem vážně zranil, přesto oba dále pokračovali v natáčení. V čenovkách měl vedlejší role, ale i akční choreografii, ještě v Project A (1983), Police Story (1985), Twinkle Twinkle Lucky Stars (1985), nebo v Project A II (1987). Jednu z mála hlavních úloh bravurně ztvárnil v úspěšné Police Story Part II (1988), kde svůj bojový arzenál předvádí naplno, byť neřekne ani slovo, protože hraje němého pyrotechnika. Následují další vedlejší důležité role v čenovkách, které netřeba jmenovat.

Se svým mladším bratrem, rovněž kaskadérem Rockym, se setkává v Into the Fire (1989). Na plátně se Benny Lai často setkával s další neznámou kaskadérskou hvězdou, bojovým umělcem, Benzem Kong To-Hoi. Větší prostor mu nabídl akční režisér Fung Hak On, v Godfather's Daughter Mafia Blues (1991) a v 90.letech dále pokračuje ve spolupráci s Jackie Chanem i jako akční režisér. Benny Lai, s přestávkama dodnes natáčí. Jako herec má na kontě přes 80 filmů a jako akční choreograf kolem 30.

Grand "Epistemolog" Master

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace