foto

Brian O'Halloran

  • nar. 20.12.1969 (50 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Brian Christopher O'Halloran, občas přezdívaný Sloppy B, se narodil v roce 1965 v městečku Old Bridge ve státě New Jersey, kde také vyrůstal. Brianův otec byl strojní inženýr a pracoval v automobilovém průmyslu a Brian se v dětství chtěl vydat v jeho stopách. Poté, co Brianův otec zemřel, když bylo Brianovi 15 let, Briana opustila touha stát se inženýrem a začal objevovat herectví.

Hrál v divadelním klubu na střední škole a pokračoval i na univerzitě. V roce 1994 se poprvé objevil ve filmu - na stříbrném plátně debutoval zároveň s Kevinem Smithem v jeho prvním snímku Clerks (Mladí muži za pultem). Od té doby hrál a hraje v divadlech, zejména v Boomerang Theatre Company, New Jersey Repertory Company a Tri-State Actors Theatre. Také je dvorním hercem Kevina Smithe, v jehož "newjerseyských" filmech až na výjimky hraje postavy s příjmením Hicks, přičemž v Clerks a Clerks 2 a také v Jay a mlčenlivý Bob vrací úder to byl kultovní prodavač Dante Hicks.

V divadle hraje Brian rád a říká, že být před živým publikem je pro herce ten nejlepší trénink. Brian je od roku 2003 ženatý s herečkou Dianou Devlin a mají spolu jedno dítě. Momentálně Brian shání peníze na realizaci vlastního scénáře.

Jan "Honza dAve" DAVID

Host

TV pořady

2012 Comic Book Men (TV pořad)