foto

Gisele Bündchen

  • nar. 20.7.1980 (38 let)
    Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazílie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Modelka Gisele Bundchen se narodila 20.7.1980 v Brazílii. Její rodiče Valdir a Vania pocházejí z Německa. Proto má netypické příjmení. Má pět sester - Raquel, Grazielu, Gabrielu, Rafaelu a Patrícii. Patrícia je její dvojče. Na základní škole se jí přezdívalo Olive Oylová (přítelkyně Pepka námořníka) nebo kostra. Do školy chodila ve školní uniformě, aby se jí ostatní děti neposmívaly, že je příliš vysoká a hubená. Byla sportovně založená.Hrála volejbal a přemyšlela o profesionální dráze v řadách brazilského reprezentačního týmu. Ve třinácti letech se sestrami Patrícií a Gabrielou přihlásila do přípravného kurzu pro modelky. Když ji bylo čtrnáct, byla na výletě v Sao Paulu, kde si ji všiml módní agent. O pár měsíců později vyhrála v Paříži prestižní soutěž Elite Model Look. To odstartovalo její úspěšnou kariéru supermodelky. Brzy se přestěhovala do New Yorku.

Je jednou ze tří žen, které se mohou pochlubit celým exkluzivním fotosetem prestižní značky Victoria´s Secret ( dalšími ženami jsou Karolína Kurková a Veronika Vařeková). Pracovala pro nejslavnější módní značky. Mezi ně patří třeba Versace, Christian Dior, Louis Vuitton, Givenchy nebo Valentino. V současné době patří spolu s Kate Moss, Heidi Klum a Karolínou Kurkovou k nejlépe hodnoceným modelkám. Od roku 1999 sbírá jedno ocenění za druhým. Nejprve se stala "Modelkou roku" na prestižním vyhlášení módního časopisu Vogue. Potom získala titul "Modelka milenia" (také Vogue). V roce 2000 se stala čtvrtou modelkou v historii, která byla na obálce časopisu Rolling Stone. Časopisem byla jmenována "Nejkrásnější dívkou světa". Stala se tváří vůně Dolce&Gabbana "The One."

Od ruku 2000 chodila s hercem Leonardem Di Capriem. Po pěti letech bouřlivého vztahu se rozešli. Gisele přestala věřit, ža by si ji herec někdy vzal. Chodila s profesionálním surfařem Kelly Slaterem. Je spojována s hráčem amerického fotbalu Tomem Bradym. Ve filmu debutovala v americké komedii TAXI, kde si zahrála svůdnou bankovní lupičku. Objevila se ve filmu ze zákulisí módního světa ĎÁBEL NOSÍ PRADU.

V roce 2003 věnovala celý svůj honorář 150 tisíc dolarů na pomoc v boji proti hladomoru v rodné Brazílii. Pokud zrovna nepracuje a necestuje po celém světě, tráví volný čas s rodinou, přáteli a jorkšírským teriérem Vidou. Uvedla na trh vlastní řadu sandalů s názvem "Ipanema Gisele Bundchen". Své soukromí se snaží velmi pečlivě střežit.

Markéta "blackrain" Rejzková

Herecká filmografie

Filmy

2006 Ďábel nosí Pradu
2004 Taxi

TV seriály

2006 O.C. (TV seriál)
The Heavy Lifting (S03E15)
2003 Da Ali G Show (TV seriál)

Dokumentární

2016 24 Hours of Reality: The Road Forward (TV film)
2013 Mademoiselle C
2008 Coração Vagabundo
2006 'Y Ikatu Xingu (TV film)
2003 Money Programme: The Fur Is Flying (TV film) - a.z.

TV pořady

2006 Germany’s Next Topmodel - by Heidi Klum (TV pořad)
Sexy celebrity (TV pořad)
The Victoria's Secret Fashion Show (TV pořad)
2005 77. Annual Academy Awards (TV pořad)
Teen Choice Awards 2005, The (TV pořad)
2004 Le grand journal de Canal+ (TV pořad)
2003 Show Ellen DeGeneresové (TV pořad)
Victoria's Secret Fashion Show, The (TV pořad)
2002 Fashiontrance (TV pořad)
Victoria's Secret Fashion Show, The (TV pořad)
2001 Victoria's Secret Fashion Show, The (TV pořad)
1999 Exclusif (TV pořad)
MTV Video Music Awards 1999 (TV pořad)
The Late Late Show with Craig Kilborn (TV pořad)
1998 Tout le monde en parle (TV pořad)
1997 Leute heute (TV pořad)
The View (TV pořad)
1996 Access Hollywood (TV pořad)
1995 taff (TV pořad)
1994 Extra (TV pořad)
1993 Noční show Conana O'Briena (TV pořad)
Noční show Davida Lettermana (TV pořad)
1992 Noční Show Jaye Lenoe (TV pořad)
1986 Oprah show (TV pořad)
1981 Entertainment Tonight (TV pořad)
Wetten, dass..? (TV pořad)
1975 Good Morning America (TV pořad)
1973 Fantástico (TV pořad)
1952 Today (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace