foto

Zdeněk Pecháček

  • nar. 23.1.1960 (57 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Vyučil se kuchařem, ale poté se rozhodl ve studiu pokračovat na vysoké škole ekonomické a na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Tak se rozhodl studovat herectví u profesora I. Vyskočila. V 80. letech spolupracoval s A Studiem Rubín na Malostranském náměstí. V 90. letech byl členem loutkohereckého souboru Divadla u Jindřišské věže (dnes divadlo Minor), kde se stal 1.října 1998 ředitelem, kterým je až do dnes. 

S účinkováním před kamerou má sice poměrně bohaté zkušenosti, ale jeho role neměly zatím většího rozsahu. Jedná se například o filmy: Proč?, Díky za každé nové ráno, Sametoví vrazi, Hezké chvilky bez záruky, Experti. Výjimku představuje vedlejší postava doktora Tobiáše Munka, stálého masochistického klienta erotického salonu, v erotické komedii V. Olmera Playgirls 2.

Ve velkém množství účinkoval rovněž v televizních filmech a seriálech jako bylo například Nebe, peklo, ráj a nebo ze seriálů Dobrodružství kminalistiky a nebo Ordinace v růžové zahradě.

Však hodně se objevuje v zahraničních filmech, natáčených na našem území. Mezi asi největší tyto počiny patří německý Devátý den a nebo americký thriller Obchodník se smrtí.

Anežka "avitakova" Vitáčková

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace