foto

Ji-hyeon Jeon

  • nar. 30.10.1981 (37 let)
    Soul, Jižní Korea

Biografie

Jeon vystudovala herectví na univerzitě v Dongguku, v roce 1997 začala kariéru jako modelka a po pár menších roličkách v televizních sitcomech debutovala ve filmu WHITE VALENTINE (1999), o rok později následovaném romantikou IL MARE (2000), která se roku 2006 dočkala hollywoodské předělávky s názvem DŮM U JEZERA s Keanu Reevesem a Sandrou Bullock v hlavních rolích.

Největší úspěch však tato mladá herečka slavila rolí svérázné dívčiny v zajímavě pojaté romantické komedii MY SASSY GIRL (2001), za kterou obdržela i cenu za nejlepší herečku na Daejongském Filmovém Festivalu. Následovaly filmy WINDSTRUCK (2004) a DAISY (2006).

Kromě herectví se pořád věnuje i modelingu - v roce 2005 se stala první korejskou umělkyní, která se objevila na titulní stránce prestižního módního časopisu Elle. Dále se většinou objevuje v reklamních kampaních na mobilní telefony (Samsung) a kosmetické či módní značky Giordano a Laneige.

cubajz

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace