foto

Vanessa Angel

  • nar. 10.11.1966 (52 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Londýnská rodačka Vanessa Madeline Angel se prodrala ke stříbrnému plátnu, jak velí tradice u mnoha mladých dívek, přes práci v modelingu. V New Yorku, kam přesídlila, pro ni nebyla o práci modelky nouze a záhy již zdobila obálky dámských módních magazínů v čele s giganty jako Vogue a Cosmopolitan. Zásadní zlom v kariéře nastal v roce 1985, kdy si ji John Landis vybral do role ruské špiónky pro snímek SPIES LIKE US. Zde stanula po boku legend americké komedie Chevyho Chase a Dana Aykroyda.

Její první filmová role však nebyla jedinou příležitostí, jak si zahrát s velkými hollywoodskými esy. Za všechny její herecké kolegy jmenujme tyto: Christopher Walken a Steve Buscemi (KING OF NEW YORK), Woody Harrelson a Bill Murray (KINGPIN), Timothy Dalton a James Belushi (MADE MEN), Leslie Nielsen a William Forsythe (CAMOUFLAGE). Ironií osudu však o svoji možná životní příležitost přišla, když kvůli nemoci musela odřeknout hlavní roli v dnes již kultovním seriálu XENA: WARRIOR PRINCESS a přenechat ji tak Lucy Lawless.

Caminzind

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace