foto

Jennie Livingston

Zajímavosti o tvůrci (3)

  • Paris Is Burning (1990)

    - Snímek podobně jako další filmy New Queer Cinema vyvolal velkou kontroverzi v náboženských a politických kruzích, v nichž byl dokument vnímán jako „neuvěřitelně nízký a zoufale zlý“, a někteří z politiků volali po bojkotu filmu. Navzdory mnoha oceněním a mezinárodnímu úspěchu svého dokumentu se Livingstonová bohužel již nikdy nedostala k natočení dalšího celovečerního filmu. (Zdroj: Letní filmová škola)

  • Paris Is Burning (1990)

    - Pro mnohé diváky a divačky byl dokument vůbec prvním vhledem do ballroom kultury, která v 80. letech zažívala vrcholné období. Tento specifický taneční styl, nazývaný také voguing, v sobě propojuje zejména performanci, tanec a módu. V průběhu následujících let začal pomalu pronikat do mainstreamu, např. díky Madonně. V současnosti se tento typ performance těší stále větší oblibě, což dokládá mimo jiné i úspěch seriálu Pose z produkce streamovací služby Netflix, který se odehrává právě v období 80. let a na němž Jennie Livingstonová spolupracovala jako konzultantka. (Zdroj: Letní filmová škola)

  • Paris Is Burning (1990)

    - Práce na filmu trvala Livingstonové šest let. V průběhu natáčení musela několikrát práci přerušit, protože jí chyběly finanční prostředky. Ukázalo se totiž, že tematika dragové scény je příliš problematická a specifická i pro samotnou LGBTQ komunitu, takže Livingstonová pro svůj projekt jen těžko hledala podporu. (Zdroj: Letní filmová škola)

Režijní filmografie

Filmy

2006 Through the Ice
2005 Who's the Top?

TV seriály

2019 Pose (TV seriál)
Blow (S02E07)

Dokumentární

1990 Paris Is Burning

Producentská filmografie

Filmy

2006 Through the Ice
2005 Who's the Top?

Dokumentární

1990 Paris Is Burning

Střihačská filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2005 Who's the Top?

Herecká filmografie

TV seriály

1986 Movie Show, The (TV seriál)

Dokumentární

2011 50 Documentaries to See Before You Die (TV seriál)

Host

TV pořady

1989 Joan Rivers Show, The (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky