Reklama

Reklama

Oldřich Vlach

Oldřich Vlach

nar. 03.07.1941 (80 let)
Bezděkov, Protektorát Čechy a Morava

Biografie (1)

Hrál již jako dítě ve škole, herectví si oblíbil, nicméně na DAMU se dostal až na druhý pokus, mezitím absolvoval dvouletou nástavbu na stavební průmyslovce. Na DAMU pak vystudoval herectví, ještě za studií pohostinsky hrál v Divadle Na zábradlí, kde pak v roce 1966 přijal stálé angažmá. Po rozpadu této scény přešel do Vinohradského divadla (1991). Proslul v řadě inscenací Jana Grossmanna a Evalda Schorma, hrál hlavní role v Králi Ubu, Procesu a Macbeth, v roce… (více)

Videa (1)

Z natáčení  - Ondřej Vetchý, Ema Švábenská, Aňa Geislerová, Jiří Dvořák, Anna Polívková, Petr Čtvrtníček, Oldřich Vlach, Jana Bernášková, Marek Taclík

Zajímavosti (14)

  • V době, kdy byl v angažmá v divadle na Vinohradech, prodělal velmi těžké zánětlivé onemocnění, kvůli kterému přišel o hybnost celého těla a musel se znovu učit začít chodit v rehabilitačním středisku v Kladrubech. (sator)
  • Vzpomínal na osvobození Bezděkova americkou armádou v roce 1945 , že když vojáci objevili český chleba, mohli se po ňom utlouct, a jeho babička zadělávala těsto v neckách, aby je stačila nakrmit. (sator)

Krycí jméno Holec (2016)

Galerie (261)

Reklama

Herec

Filmy
2021

Stáří není pro sraby

2017

Miluji tě modře

2016

Pohádky pro Emu

 

Tajemství pouze služební

2015

Americké dopisy (TV film)

2014

Piknik (TV film)

 

Tři bratři

2013

Duch nad zlato (TV film)

 

Přijde letos Ježíšek?

Reklama

Reklama

 

Příběh kmotra

 

Případ pro rybáře (TV film)

 

Slečna Flintová (TV film)

2012

Aplaus (TV film)

 

Bastardi 3

 

Stín smrtihlava (TV film)

 

Šťastný smolař (TV film)

2011

Bastardi 2

 

Lidice

 

Saxána a Lexikon kouzel

2010

Hlava-ruce-srdce

 

Občanský průkaz

2009

Archiv (TV film)

 

Hrobník (TV film)

 

Klub osamělých srdcí (TV film)

 

Láska rohatá (TV film)

 

Zakázaný člověk (TV film)

2008

Šejdrem (TV film)

2007

Muž a stín (TV film)

 

O dívce, která šlápla na chléb (TV film)

 

Operace Silver A (TV film)

 

Roming

 

Swingtime (TV film)

 

Tři životy (TV film)

 

Škodná (TV film)

2006

Hezké chvilky bez záruky

 

Obsluhoval jsem anglického krále

2005

Anděl Páně

 

Boháč a chudák (TV film)

 

Povodeň (TV film)

 

Stříbrná vůně mrazu (TV film)

 

Žil jsem s cizinkou (TV film)

2004

I ve smrti sami (TV film)

 

In nomine patris (TV film)

 

Zlatá brána (TV film)

2003

...a stoupej do slunce! (TV film)

 

Lakomec (TV film)

 

Nepodepsaný knoflík (TV film)

 

Společník (TV film)

2002

Chlípník (TV film)

2001

Karlínská balada (TV film)

 

Ta třetí (TV film)

 

Uniforma (TV film)

2000

Český Robinson (TV film)

1999

Návštěva staré dámy (TV film)

 

Všichni moji blízcí

1998

Jak se Matěj učil čarodějem (TV film)

 

Tanec kolem zlatého vejce (TV film)

1997

Do nebíčka

 

Romeo, Julie a tma (TV film)

 

Stůj, nebo se netrefím!

 

Trampoty pana Humbla (TV film)

 

Výchova dívek v Čechách

 

Zdivočelá země

 

Žena v kleci (TV film)

1996

Cesta do pekla a zpátky (TV film)

 

Mňága - Happy End

 

O kováři Básimovi (TV film)

 

Strážní andělé (TV film)

 

Velký dračí propadák

 

Vodnická čertovina (TV film)

1995

Byl jednou jeden polda

 

Fany

 

Generálka Jeho Veličenstva (TV film)

 

Golet v údolí

 

Vápenička (TV film)

 

Zelňačka (TV film)

1994

Jak si zasloužit princeznu

 

O zlatém pokladu (TV film)

 

Róza, strážné strašidlo (TV film)

 

Černobílá pohádka (TV film)

1993

Hora jménem Andělská (TV film)

 

Kaspar Hauser

 

Krvavý román

 

Nesmrtelná teta

1992

O vodníkovi a housličkách

 

Osvětová přednáška v Suché Vrbici (TV film)

 

Pan Dodd má schůzku (TV film)

 

Váhy (TV film)

1991

Bráškové (TV film)

 

Discopříběh 2

 

Hledání v bílém obdélníku (TV film)

 

Hřbitov pro cizince (TV film)

 

Maigretův první případ (TV film)

 

Obecná škola

 

Panenka s porcelánovou hlavičkou (TV film)

 

Pofoukej mi jahody (TV film)

 

Případy pana Janíka (TV film)

 

Svědkyně (TV film)

 

Uzavřený pavilón (TV film)

 

Ztracená dcera z Frýdlantu hradu (TV film)

 

Zálety koňského handlíře (TV film)

 

Žebrácká opera

1990

Anonym (TV film)

 

Jen o rodinných záležitostech

 

Nemocný bílý slon

 

Poslední motýl

 

Poslední zastávka smrt (TV film)

 

Radostný život posmrtný (TV film)

 

Vlci (TV film)

 

Zpověď Dona Juana (TV film)

 

Zvláštní bytosti

 

Zvonokosy (TV film)

1989

Bludiště (TV film)

 

Cesta na jihozápad

 

Divoká svině

 

Dědek Bárta (TV film)

 

Jak je důležité míti Filipa (TV film)

 

Konec starých časů

 

Malá podmínka štěstí (TV film)

 

Mata Hari (TV film)

 

Můj přítel d'Artagnan

 

Supersen (TV film)

 

Svatební kočár (TV film)

 

Tombola (TV film)

 

Táta k příštím Vánocům (TV film)

 

Utopím si ho sám (TV film)

 

Útěk ze seriálu (TV film)

 

Čeleď brouků finančníků (TV film)

1988

Amores de Kafka, Los

 

Kamarád do deště

 

Naděje má hluboké dno (TV film)

 

Někdo schází u stolu (TV film)

 

Oslovská léta (TV film)

 

Tichý společník

1987

Figurky ze šmantů

 

Honza a drak (TV film)

 

Kam, pánové, kam jdete?

 

Kinkongova smrt (TV film)

 

Moře začíná za vsí

 

O nejchytřejší princezně (TV film)

 

O zatoulané princezně

 

Ohnivé ženy mezi námi (TV film)

 

Outsider

1986

Cena medu

 

Horečka (TV film)

 

Hrdlička (TV film)

 

Kus života (TV film)

 

Rosa Luxemburg

 

Smrt krásných srnců

 

Veselé Vánoce přejí chobotnice

 

Výsledek testu (TV film)

1985

Chán Sulejmán a víla Fatmé (TV film)

 

Dialogy pro klarinet, cimbál a bicí (TV film)

 

Domek u lesa (TV film)

 

Malý vodní had (TV film)

 

Mládě (TV film)

 

O mrtvých jen dobře (TV film)

 

Případ Platfus (TV film)

 

Sedmipírek (TV film)

 

Tísňové volání

 

Ustláno na čekankách (TV film)

 

Vesničko má středisková

 

Václava Kašpara den pátý (TV film)

 

Výjimečná situace

 

Čarovné dědictví

1984

Deus ex machina (TV film)

 

Dům U Tří vlaštoviček (TV film)

 

Ferdinande, vrať se (TV film)

 

Lupa je tlustý sklo (TV film)

 

Této noci v tomto vlaku (TV film)

 

Všichni mají talent

1983

Cizí lidé (TV film)

 

Jára Cimrman ležící, spící

 

Katapult

 

Nádherná města (TV film)

 

Vnitřní zrak (TV film)

 

Zámek Nekonečno

 

Čtrnácté patro, čtrnáctý rok (TV film)

1982

Karel Hynek Mácha (TV film)

 

Plaché příběhy

 

Skály mé vyprahlé země (TV film)

 

Zelená vlna

 

Čtverec mizení (TV film)

 

Švédská zápalka (TV film)

1981

Jako zajíci

 

Odstřel (TV film)

 

Předeme, předeme zlatou nitku (TV film)

 

Zpěv naděje (TV film)

 

Zrození domova (TV film)

1980

Oddělení zvláštní péče (TV film)

 

Panenka (TV film)

 

Postřižiny

 

Romaneto

 

Starožitníkův krám (TV film)

 

Vzorná tchyně (TV film)

 

Xena (TV film)

 

Zlatý náhrdelník (TV film)

1979

Ako listy jedného stromu (TV film)

 

Historie začíná pod kaštany (TV film)

 

Jak rodí chlap

 

Muž s puškou (TV film)

 

O hruškách ušatkách a jablíčku parohátku (TV film)

 

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště

 

Velká policejní pohádka (TV film)

 

Čas pracuje pro vraha

1978

Kačenka a Zlatovlásek (TV film)

 

Pracka v láhvi (TV film)

 

Čarovné prstýnky (TV film)

1977

Florijánkovo štěstí (TV film)

 

Já se vrátím (TV film)

 

O líném Honzovi (TV film)

1976

Bouřlivé víno

 

Dveře (TV film)

 

Na samotě u lesa

 

O třech bratřích (TV film)

 

Skleník (TV film)

 

Splynutí duší (TV film)

1975

Tam, kde hnízdí čápi

 

Čertova nevěsta (TV film)

1974

Doňa Perfecta (TV film)

 

Kdo hledá zlaté dno

 

Sám proti městu (TV film)

1973

Milenci v roce jedna

 

Schovanka (TV film)

 

Čestné kolo (TV film)

1972

Dvě věci pro život

 

Morgiana

1971

Babička (TV film)

 

První radosti (TV film)

 

Starý muž, stará zbraň (TV film)

1968

Pařížský kat (TV film)

1967

Krutost (TV film)

1965

Délka polibku devadesát

1963

Bez svatozáře

TV seriály
2021

Hvězdy nad hlavou

 

Svatba (E16)

 

Divadlo (E15)

 

Výstava (E14)

  více epizod (13)
 

Specialisté

 

Síla krve (S05E16)

 

Most (S06E10)

2020

Místo zločinu Ostrava

 

Pro nic za nic (E05)

 

Specialisté

 

Výlet s Emou (S04E18)

 

Hráz (S05E09)

2019

Dáma a Král

 

Vyhoďme ho z kola ven (S04E05)

 

Specialisté

 

Doba ledová (S04E03)

2018

Specialisté

 

Hon na Gekkona (S02E19)

 

V.I.P. vraždy

 

Marod na skok (S02E06)

2017

Labyrint

 

Epizoda 4 (S02E04)

 

Epizoda 3 (S02E03)

2016

Ohnivý kuře

 

Sliby chyby (S01E14)

 

Trhy (S01E11)

 

Pustina

 

Epizoda 8 (E08)

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 6 (E06)

  více epizod (4)
 

Rapl

 

Smrt na lovu (S01E03)

2014

Bastardi

 

Kriminálka Anděl

 

Zvěřinec (S04E06)

 

České století

 

Ať si jdou (1992) (E09)

2013

Kriminálka Staré Město

 

Epizoda 4 (S02E04)

 

Epizoda 3 (S02E03)

 

Epizoda 1 (S02E01)

 

Nejlepší trapasy

 

Špačkovi v síti času

 

Kompas pro tatínka (E16)

 

A je to v kufru! (E15)

 

Konečně zase spolu (E14)

  více epizod (7)
2012

Nejlepší Bakaláři

 

Setkání s hvězdou

 

Jana Hlaváčová (E02)

 

Vyprávěj

 

Tondův tatínek (S06E08)

 

Zdivočelá země

 

Epilog: Maděrovy pětasedmdesáté narozeniny (S04E13)

 

Maděra na kolenou (S04E12)

 

Vraždy (S04E11)

  více epizod (10)
 

Život je ples

 

Nebe je modrý a zlatý (E16)

 

Podezření (E15)

 

V sedmém nebi (E14)

  více epizod (13)
2010

Ach, ty vraždy!

 

Vražda poštovní doručovatelky (E05)

 

Cesty domů

 

Cukrárna

 

Balvan (E09)

 

Prázdný byt (E01)

 

Kriminálka Staré Město

 

Případ zamčeného kostela (S01E07)

 

Případ ztraceného syna (S01E06)

 

Případ tančícího fantoma (S01E05)

  více epizod (3)
2009

Proč bychom se netopili

 

Anděl na vodě (E04)

 

První krok

 

O krok vpředu (E13)

 

Rajské ovace (E12)

 

Jdu do toho (E11)

  více epizod (10)
 

Ďáblova lest

 

Noc hadů (E01)

2008

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Kostel (S05E01)

 

Zdivočelá země

 

Epizoda 12 (S03E12)

 

Epizoda 11 (S03E11)

 

Epizoda 10 (S03E10)

  více epizod (9)
2007

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Poslední decinka (S04E10)

 

Hraběnky

 

Louky naproti (E17)

 

Vyrovnané účty (E16)

 

Nejdelší most světa (E14)

  více epizod (12)
 

Trapasy

2006

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Mistr (S03E05)

 

Nadměrné maličkosti

 

Jubileum (S03E02)

 

Ordinace v růžové zahradě

 

Pleteš mi hlavu (S01E72)

 

Klidně si sáhněte (S01E46)

 

Štěstí má dlouhé nohy (S01E36)

 

Co je s Kamilou? (S01E35)

 

Poslední sezona

2005

Bazén

 

Eden

 

Most do Orientu (E06)

 

Bruslaři (E05)

 

Nové auto (E04)

 

Taxikář (E02)

 

Ordinace v růžové zahradě

 

Vstupenka do ráje (S01E33)

 

Láska je závislost (S01E32)

 

Sejdeme se na sále (S01E31)

  více epizod (9)
 

To nevymyslíš!

2004

Nadměrné maličkosti

 

Čas grundlí (S01E10)

 

Redakce

2001

Duch český

 

Nová sekretářka (E13)

 

Hrobař (E12)

 

Ona, on či klon? (E11)

  více epizod (10)
 

Oběti

 

Svědek (E03)

 

Stříbrná paruka

 

Koncese (E05)

 

Ctitelé (E04)

 

Milovník (E03)

  více epizod (2)
 

Zdivočelá země

 

Epizoda 8 (S02E08)

 

Epizoda 7 (S02E07)

 

Epizoda 6 (S02E06)

  více epizod (5)
 

Četnické humoresky

 

Beáta (S01E04)

1998

Motel Anathema

 

Tři králové

 

Na dně (E05)

 

Nosiči vody (E02)

 

Depeše pro Londýn (E01)

 

Život na zámku

 

Veselka (S02E26)

 

Půlnoční kovboj (S02E17)

1997

Arrowsmith

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

 

Hospoda

 

Zájezd (S02E18)

 

Pražský písničkář

 

Láska a ideály (E01)

 

Zdivočelá země

 

Epizoda 12 (S01E12)

 

Epizoda 11 (S01E11)

 

Epizoda 10 (S01E10)

  více epizod (9)
 

Život na zámku

 

Svatba (S02E05)

 

Školník (S02E03)

1996

Hospoda

 

Schůze (S01E26)

 

Vetřelci (S01E09)

 

Lékárníkových holka

1995

Hříchy pro diváky detektivek

 

Vrah přichází včas (E05)

 

Muž v pozadí

 

Epizoda 1 (E01)

 

Nováci

1994

Laskavý divák promine

 

Den jsou dvě srdce lidská šťastna spolu (E02)

 

Na hřbitově roste kvítí (E01)

 

O zvířatech a lidech

 

Vzteklina (E08)

 

Travič (E04)

 

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Abychom zdrávi byli (E05)

 

Vlakem na Vídeň (E04)

1993

Správná šestka

 

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Cestou do synagogy (E03)

1992

Dobrodružství kriminalistiky

 

Pes (S03E03)

 

Náhrdelník

 

Přítelkyně z domu smutku

 

Přítelkyně z domu smutku (E04)

 

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Zázraky u rabína (E01)

1991

Stíny včerejška

 

Území bílých králů

 

Dopadení (E07)

 

Nový les (E06)

 

Výlet (E05)

  více epizod (4)
1990

Ohrožené prázdniny

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

1989

Dobrodružství kriminalistiky

 

Střela (S01E05)

 

Případ pro zvláštní skupinu

 

Veronika a páv (E03)

1988

Druhý dech

 

Buď a nebo (E13)

 

Teskně hučí Niagára (E09)

 

Osmistá první kráva (E08)

 

Oči na kolotoči (E05)

 

Malé dějiny jedné rodiny

 

Přejděte na druhou stranu

 

Silvestr (E05)

 

Bazén (E04)

 

Školka (E03)

  více epizod (2)
 

Rodáci

 

Epizoda 13 (E13)

 

Epizoda 12 (E12)

 

Epizoda 10 (E10)

  více epizod (4)
1987

Ahoj sídliště

 

Panoptikum Města pražského

 

Potkat Anděla (E05)

 

Počkej si na bílé štěstí

 

Pavel (E04)

 

Yvetta (E03)

 

Klára (E02)

 

Robert (E01)

1986

Bylo nás šest

 

Období zkoušek (E06)

 

Píseň pro májovou Prahu (E05)

 

Výhra (E04)

 

Chobotnice z II. patra

 

Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý (E04)

 

Blesky nad Čertovkou (E02)

1985

My holky z městečka

 

Svatba (E09)

 

Co s Broňou (E08)

 

Rendin velký den (E07)

  více epizod (3)
 

Třetí patro

 

Mistr (E06)

 

Dopis (E03)

 

Vlak dětství a naděje

 

Malý muž a velká žena (E02)

 

Sněhurčina smrt (E01)

1984

Bambinot

 

Rozpaky kuchaře Svatopluka

 

Neděle (E04)

 

Svíčková (E03)

 

Omáčka (E02)

 

Kuřátko (E01)

 

Sanitka

 

Epizoda 7 (E07)

1983

Stříbrná žíla

 

Vedoucí a Gabriela (E06)

 

Objev (E05)

 

Fotografie (E04)

  více epizod (2)
1982

Malý pitaval z velkého města

 

Milenec (E02)

1980

Zkoušky z dospělosti

 

Havárie (E05)

 

Zápas (E02)

 

Sázka (E01)

1979

30 případů majora Zemana

 

Mimikry (S03E09)

1978

Zákony pohybu

 

Pád (E09)

1977

Nemocnice na kraji města

 

Žena za pultem

 

Svatba lahůdkové Olinky (E11)

1975

Matka

 

Čin (E07)

 

Požár (E04)

 

Před požárem (E03)

  více epizod (2)
1969

Záhada hlavolamu

Dokumentární
2018

Divadlo Na zábradlí (TV seriál)

2015

Tajemství Mariána Labudy (TV film)

2011

Film o seriálu Život je ples (TV film)

2010

Neobyčejné životy (TV seriál)

 

Oldřich Vlach (S02E12)

 

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Míťa (S11E04)

2007

13. komnata (TV seriál)

 

13. komnata Jana Přeučila (S02E30)

 

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Tiché kroky (S08E04)

2006

Dotkl se mě prst boží (TV film)

Hudební videoklipy
2016

Michal Hrůza - Pro Emu - a.z.

Divadelní záznam
2017

Periferie

1996

Poprask na laguně

1991

Largo desolato

1990

Don Juan

1981

Bratři Karamazovi

1977

Král jelenem

Krátkometrážní
2003

Zastávka (studentský film)

1997

Bakaláři 1997 (TV seriál)

 

Zlatá česká hlavička (E11)

 

Zákeřná diagnóza (E02)

 

Tenhle striptýz platím já (TV film)

 

Země na obzoru

 

Úraz (TV film)

1995

Ty, ty, ty, Moneti! (TV film)

1992

Dotvoření (TV film)

 

Poznej sebe sama (TV film)

1985

Náušnice (TV film)

 

Profíci (TV film)

1984

Komedie s růžemi (TV film)

1982

Bakaláři (TV seriál)

 

Anténa (S11E06)

1980

Vindobóna (studentský film)

1978

Etudy do skicáku (studentský film)

 

Září 38 (studentský film)

1975

Rodič (TV film)

1974

Pokoj v suterénu (studentský film)

1970

O statečném rytíři Janovi (TV film)

 

Zakletý hrad Yverdon (TV film)

Host

Ovládací panel

Fanklub

(15)

Reklama

Reklama