Reklama

Reklama

Hugh Keays-Byrne

Hugh Keays-Byrne

nar. 18.05.1947
Srinagar, Kašmír, Indie

zem. 01.12.2020 (73 let)
Austrálie

Biografie (1)

Hugh Keays-Byrne se narodil 18. května 1947 v Britské Indii. Odešel studovat do Velké Británie a tam také započal svou hereckou kariéru coby člen Royal Shakespeare Company. S touto hereckou společností později cestoval po Austrálii, kde se na zbytek života usadil.Objevil v australských snímcích jako Stone v režii Sandyho Harbutta, Muž z Hongkongu tvůrce Briana Trenchard-Smithe, Mad Dog Morgan režiséra Philippe Mory či Kde sní zelení mravenci legendárního Wernera… (více)

Videa (1)

Rozhovor 6 - Hugh Keays-Byrne

Zajímavosti (5)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

  • Na motivy filmu vzniká stejnojmenná videohra, která by na film měla navazovat. Konkrétně se jedná o hlavního záporáka ve hře Scabrouse Scrotuse, ten je totiž třetím synem Immortan Joe, tedy záporáka z filmu, kterého ztvárnil Hugh Keays-Byrne. (Jifo)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

  • Bavič Sean Hape (iOTA), který ve filmu hraje zběsilého kytaristu jménem Coma The Doof Warrior, uvedl: „Vědel jsem, že George Miller měl pro mou postavu vypracovaný příběh. Immortan Joe (Hugh Keays-Byrne) našel Comu v opuštěné jeskyni a ujal se ho. Postupem času se z něj stal hudebník. Já jsem si tento příběh trošku přikrášlil. Má verze je, že Coma byl nalezen s hlavou své mrtvé matky. Když se ho Immortan Joe rozhodl zachránit, Coma si z hlavy ušil masku, kterou oblékal, když táhl do boje. Uctíval tím památku zemřelé matky." Hudebníkova kytara byla na přání režiséra plně funkční.
    (Linkyc)

Galerie (23)

Reklama

Herec

Režisér

Filmy
1992

Resistance

1982

Madness of Two (TV film)

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama