foto

David Schmoeller

  • nar. 8.12.1947 (71 let)
    Louisville, Kentucky, USA

Biografie

David Schmoeller navštěvoval filmovou školu na Universitě v Texasu – Austinu. Dále vystudoval divadlo v Mexiku, kam s ním chodil Alejandro Jodorowsky, režisér kultovního El Topa a jejich mentorem byl režijní velikán Louis Bunuel. Dokonce sám v roce 2003 začal vyučovat filmové umění na jedné Universitě v Nevadě, Las Vegas.

Svůj režijní debut si odbyl krátkometrážním snímkem THE SPIDER WILL KILL YOU v roce 1976. Pak přišel rok 1979 a s ním jeho první celovečerní film a hned jeho první úspěch. Jedná se o THE TOURIST TRAP, který u nás v ČR je uváděn pod názvem PAST NA TURISTY. K THE TOURIST TRAP si společně s J. Larrym Carrolem napsal námět. Rok 1986 přinesl Schmoellerovi spolupráci s mistrem záporných rolí a to s Klausem Kinskim na horroru CRAWLSPACE, kde si opět sám napsal námět. Po CRAWLSPACE natáčí v koprodukci Itálie a USA, další horror, který nese název CATACOMBS.

Na svůj velký úspěch si, ale musel počkat až do roku 1989. V tomto roce natáčí kultovní béčko MISTR LOUTKÁŘ s Williamem Hickeym v roli Toulona. Nedávno toto béčko konečně vyšlo i u nás na DVD. Vraždící hračky, byly natolik úspěšné, že se dočkaly řadě pokračování. Jako správný otec této série, dal ruku k dílu a vypomohl na dalších pokračováních, tím že dával návrhy na jednotlivé charaktery postav. Na začátku 90. let se horrorovým fandům připomněl sci-fi horrem THE ARRIVAL s Johnem Saxonem a NETHERWORLD, kde si osobně střihnul malou roli.

Dnes na poli režisérském už není natolik aktivní, jako v začátcích své kariéry. Přesto v loňském roce uvedl svůj krátkometrážní snímek na jednom filmovém festivalu v Nevadě, kde získal za toto dílko první cenu. Režíroval také jeden díl ze seriálu ODPADLÍK.

Jarda "Fox Mulder" Fox

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace