Reklama

Reklama

Ladislav Chudík

Ladislav Chudík

nar. 27.05.1924
Hronec, Slovensko, Československo

zem. 29.06.2015 (91 let)
Bratislava, Slovensko

Biografie (1)

Ladislav CHUDÍK sa narodil 27. 5. 1924 v obci Hronec, okres Banská Bystrica. V detstve sníval, že sa stane strojvodcom. Keď mal 11 rokov, išiel študovať do Kremnice. Po maturite odchádza do Bratislavy, kde sa zapisuje na filozofickú fakultu, na štúdium slovenskej a ruskej literatúry.Od roku 1944 začína ako elév v SND. V tomto divadle je až do dnešných dní a dokonca hrá aj v hre TANČIAREŇ. Len v rokoch 1946 - 1951 pôsobil na Novej scéne, potom sa vrátil do SND. Tu… (více)

Zajímavosti (23)

  • V roce 2003 obdržel od tehdejšího prezidenta ČR Václava Havla medaili Za zásluhy 1. stupně. (SONY_)

Galerie (104)

Reklama

Herec

Filmy
2016

Rudý kapitán

2009

Kawasakiho růže

2002

Poslání s podrazem (TV film)

1999

Všichni moji blízcí

1996

Býti básníkem, býti hercem ... (TV film)

 

O sirotkovi z Radhoště (TV film)

 

Čierna ovca (TV film)

1995

Albert, Albert (TV film)

1994

Psí život (TV film)

Reklama

Reklama

1993

Majstrovský kurz (TV film)

1992

La valle di pietra

1991

Rozruch na onkológii (TV film)

1990

Jacobowski a plukovník (TV film)

 

Puto najsilnejšie (TV film)

 

Rozmar starej dámy (TV film)

1989

Chodník cez Dunaj

 

Novinári (TV film)

 

Reverend (TV film)

1988

Akcia D (TV film)

 

Stilmondský starosta (TV film)

 

Vianoce Adama Boronču (TV film)

1987

Diplomati Októbra I., II. (TV film)

1986

Chlapec do náručia (TV film)

 

Don Carlos (TV film)

 

Nástupca (TV film)

 

Tiene v raji (TV film)

 

Vec svedomia (TV film)

 

Velká filmová loupež

1985

Postupimská konferencia 1945 (TV film)

 

Ulička stratených snov (TV film)

 

Veľká náruč (TV film)

 

Zapomeňte na Mozarta

 

Zlatná krajina (TV film)

1983

Putování Jana Amose

 

Rodinná anamnéza (TV film)

 

Rozprávkový kráľ (TV film)

 

Výlet do mladosti (TV film)

1982

Sůl nad zlato

1981

Maškaráda (TV film)

 

Nedokončená partia (TV film)

 

Pasca (TV film) - vypravěč

 

Pes pána generála (TV film)

 

Rembrandt van Rijn (TV film)

 

Ten okamih patril mne (TV film)

 

Vrabci z devátého poschodí (TV film)

1979

Barbora Rösselová (TV film)

 

Eugen Onegin (TV film)

 

Kraj sveta Istanbul (TV film)

 

Sobotné večery (TV film)

1978

Dnes platí regulačný stupeň č.6 (TV film)

 

Sesternica Beta (TV film)

 

Spolužiak (TV film)

 

Už viem, čo urobím (TV film)

 

Višňový sad (TV film)

1977

Doktor Jorge (TV film)

 

Louis Pasteur (TV film)

 

Vojáci svobody

 

Vražda na 31. poschodí (TV film)

1976

Americká tragédia (TV film)

 

Andersonvillský proces (TV film)

 

Demeterovci (TV film)

 

Do posledného dychu

 

Jeden stříbrný

 

Všetci tí čestní muži (TV film)

1975

Brána k domovu (TV film)

 

Kean (TV film)

 

Osvobození Prahy

 

Svetlo severu (TV film)

 

Tři dny a tři noci

 

Šeptající fantom

1974

Buddenbrookovci (TV film)

 

Do zbrane, kuruci!

 

Sokolovo

 

Trofej neznámeho strelca

 

Škriatok (TV film)

1973

Cid (TV film)

 

Hadí princ (TV film)

 

Jaltská konferencia 1945 (TV film)

 

Monna Vanna (TV film)

 

Pozvánka na ľudové hlasovanie (TV film)

 

Rodina Glembayovcov (TV film)

 

Slávna chvíľa tichého života (TV film)

 

Teheránska konferencia 1943 (TV film)

 

Šíre more (TV film)

1972

Adam Šangala (TV film)

 

Bačova žena (TV film)

 

Kým kohút nezaspieva

 

Podezření

 

Predstavenie vo Fordovom divadle (TV film)

 

Rozlúčka v júni (TV film)

 

Zbabelá (TV film)

1971

Dvestotisíc a jeden (TV film)

 

Postupimská konferencia 1945 (TV film)

 

Úklady a láska (TV film)

 

Čakám na svojho vraha (TV film)

1970

Don Quijote zvádza boj (TV film)

 

Luk královny Dorotky

 

Medený gombík (TV film)

 

Vec hrdosti (TV film)

1969

Duch z láhve (TV film) - vypravěč

 

Dvojhlavý orol (TV film)

 

Figarov rozvod (TV film)

 

Karola (TV film)

 

Od štvrtka do zmŕtvychvstania (TV film)

 

Touha zvaná Anada

1968

Koniec a začiatok (TV film)

 

Niet inej cesty

1967

Volanie démonov

1966

6. júl (TV film)

 

Básnik a žena (TV film)

 

Canarisova krvavá hviezda (TV film)

 

Vrah zo záhrobia

1965

Dvaja na hojdačke (TV film)

 

Mŕtvi nespievajú (TV film)

 

Smrt přichází v dešti

1963

Mlčanie mora (TV film)

 

Tvár v okne

 

Výhybka

1962

Bílá oblaka

 

Polnočná omša

1961

Pieseň o sivom holubovi

 

Pohled do očí

 

Zbabělec

1960

Osení

1959

Kapitán Dabač

 

Muž, ktorý sa nevrátil

1958

Posledný návrat

 

V hodine dvanástej

 

Černý prapor

1957

Zemianska česť - vypravěč

1956

Neporažení

1953

Expres z Norimberka

 

Můj přítel Fabián

1952

Lazy sa pohly

 

Nástup

1950

Boj sa skončí zajtra

 

Kozie mlieko

 

Priehrada

1948

Bílá tma

 

Vlčie diery

1946

Varúj...!

TV seriály
2013

Stopy života

 

Dívčí sen (S01E01)

2008

Nemocnice na kraji města - nové osudy

 

Výročí (E01)

2003

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

 

Útěky (E08)

 

Tajemství (E01)

1996

Silvánovci

1991

Čo videl mesiac? - vypravěč

 

Štúrovci

1989

Letící delfín

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 5 (E05)

  více epizod (4)
 

Roky prelomu

 

Bez výstrelu (E05)

 

Studená vlna (E03)

 

Kto je kto (E01)

1988

Rozprávky z krajiny vychádzajúceho slnka - vypravěč

1986

Na dvore a na pažiti

1985

To je váš prípad, Šetaffy

1984

Povstalecká história

 

Vel'ký projekt (E03)

1981

Nemocnice na kraji města

 

Odečítání (S02E07)

 

Procento hnisavých komplikací (S02E06)

 

Oponentura (S02E05)

  více epizod (4)
1978

Morské rozprávky - vypravěč

1977

Nemocnice na kraji města

 

Setkání (S01E13)

 

Srážka (S01E12)

 

Smíření (S01E11)

  více epizod (10)
 

Útek zo zlatej krajiny

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

1976

Vojáci svobody

1975

Bakalári

 

Japonské rozprávky

 

Vivat Beňovský

 

Vendég Pétervárról (E11)

 

Fogságban (E06)

1974

Straty a nálezy

 

Naďa (E05)

 

Peter (E04)

 

Veronika (E03)

  více epizod (2)
1971

Parížski mohykáni

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

  více epizod (2)
 

V tieni vlkov

1970

A. C. Dupin zasahuje

 

Vrah si ty (E03)

 

Ukradnutý list (E02)

 

Vražda v ulici Morgue (E01)

1969

Príbehy z lepšej spoločnosti

1964

Shakespearovské monology

Dokumentární
2014

Návraty k hereckým legendám: Ladislav Chudík (TV film)

2013

Neobyčejné životy (TV seriál)

 

Ladislav Chudík (S05E07)

 

Návraty k hereckým legendám (TV seriál)

 

Prvá (TV seriál)

2012

Neobyčejné životy (TV seriál)

 

Emília Vášáryová (S04E17)

2011

Slovenské kino (TV seriál)

2010

13. komnata (TV seriál)

 

13. komnata Ladislava Chudíka (S05E29)

2009

Pán Chudík (TV film) - a.z.

2008

Gen.sk (TV seriál)

 

Ladislav Chudík (TV film)

 

Radosť zo života (TV seriál)

2002

Vyššie princípy Ivana Mistríka

2001

Příběhy slavných (TV seriál) - a.z.

 

Život za lásku - a.z. (S02E01)

2000

Putovanie storočiami s Pavlom Dvořákom (TV seriál)

1999

Koncert pre ľudskosť; Boli sme tam všetci (TV film)

1998

Pribinov Balatón (TV film) - vypravěč

1997

Pamätáte sa na nich? - Eva Poláková (TV film)

 

Pamätáte sa na nich? - Martin Gregor (TV film)

 

Pamätáte sa na nich? - Recitátor a herec Viliam Záborský (TV film)

1993

Milan Rúfus (TV film)

 

Pamätáte sa na nich? - Samuel Adamčík (TV film)

1992

Pamätáte sa na nich? - Jozef Budský (TV film)

 

Roky prísľubov a nádejí - vypravěč

1991

Fragmenty nežných dní (TV film)

 

Niesť svoj kríž (TV film)

 

Pamätáte sa na nich? - Ctibor Filčík (TV film)

 

Pamätáte sa na nich? - Daniel Michaelli (TV film)

 

Pamätáte sa na nich? - František Dibarbora (TV film)

 

Pamätáte sa na nich? - Hana Meličková (TV film)

 

Pamätáte sa na nich? - Ivan Mistrík (TV film)

 

Pamätáte sa na nich? - Magda Lokvencová (TV film)

 

Pamätáte sa na nich? - Ľudovít Greššo (TV film)

1989

Ladislav Chudík - vypravěč

 

Mlyny na Vydrici - vypravěč

 

Modrá zelená (TV film)

 

Nad priepasťou smrti (TV film)

 

Nemšová - vypravěč

 

Takého vedúceho by sme chceli - vypravěč

 

Učiteľ na neplatenej dovolenke (TV film)

 

Verejné fórum (TV film)

 

Voda pôda svedomie - vypravěč

1988

Básnik Milan Rúfus (TV film) - vypravěč

 

Martin Benka a hudba (TV film) - vypravěč

 

Matica slovenská - vypravěč

1987

Jazyková komunikácia - vypravěč

 

Napriek tomu - vypravěč

 

Sínusový uzol - vypravěč

 

Vzácne kamene - vypravěč

1986

Spevák: Peter Dvorský - vypravěč

1985

Nová smena pre les a vodu - vypravěč

1984

Národný umelec Vladimír Mináč - vypravěč

 

Úvaha o energii - vypravěč

1983

Kráľ našich hôr (TV film) - vypravěč

 

Stretnutie s hercom: Ladislav Chudík (TV film)

 

Stretnutie so zaslúžilým umelcom Milanom Rúfusom (TV film)

1981

Aj taká bola Bratislava - vypravěč

 

Až kamene prehovoria - vypravěč

 

Devínska kobyla - vypravěč

 

Ešte pred abecedou - vypravěč

 

Keď nastane jeseň života - vypravěč

 

Semafor do zajtrajška - vypravěč

 

Spoľahlivým strojom, spoľahlivý servis - vypravěč

 

Tajomný mozog - vypravěč

1980

Aj mliečny chrup je chrup - vypravěč

 

Doktor - zachráňte ho! - vypravěč

 

Filmové vyznania Paľa Bielika (TV film) - vypravěč

 

Ladislav Chudík - recitátor

 

S Lacom Chudíkom v Hronci

1979

Cesty vedy - vypravěč

 

Faktor svedomia - vypravěč

 

Jeden z nás - vypravěč

 

O čistú vodu - vypravěč

 

Psychológia na každý deň (TV seriál) - vypravěč

 

Trenčín 79 - vypravěč

 

Žena a práca - vypravěč

1978

Aby k nám prilietali - vypravěč

 

Cesta pre ozajstných chlapov - vypravěč

 

Ján Kostra - vypravěč

 

Matematická úloha - vypravěč

 

Obnova Perísk - vypravěč

 

Skloobal Nemšová - vypravěč

 

Svet Márie Turkovej - vypravěč

 

Také obyčajné tajomstvo - vypravěč

 

Čo urobí ten druhý - vypravěč

1977

Maliarka Oravy - vypravěč

 

Mária Medvecká (TV film) - vypravěč

 

Nebezpečný priateľ - vypravěč

 

Nezabudnuteľní - vypravěč

 

Počítače a zdravie - vypravěč

 

Stavitelia lodí - vypravěč

 

Tvorcovia lesa - vypravěč

 

Zub času čas zubov - vypravěč

1976

Dr. Janko Blaho - vypravěč

 

Keď poviem Kyjev... - vypravěč

 

Komunisté (TV seriál)

 

Kresané do dreva - vypravěč

 

Podoby môjho mesta - vypravěč

 

Záchrana podzemných vôd Žitného ostrova - vypravěč

1975

Dobrý deň, Rimava! - vypravěč

 

Na prvej potulke (TV film) - vypravěč

 

Pamäť - vypravěč

 

Sochár Koniarek (TV film) - vypravěč

1974

Baločanky - vypravěč

 

Hodiny života - vypravěč

 

Menej je nič! - vypravěč

 

Serpentíny (TV seriál) - vypravěč

 

Slovensko z hmoty zrodené - vypravěč

 

Tak šli pionierske roky (TV film) - vypravěč

 

Základné hygienické a spoločenské návyky - vypravěč

 

Železní svedkovia - vypravěč

1973

"...keby len tie dva roky života!" - vypravěč

 

Architektúra náš život - vypravěč

 

Lekár chudoby - vypravěč

 

Príčina - vypravěč

 

Veľtok - vypravěč

 

Životné prostredie (TV seriál) - vypravěč

1972

Bratislavské železo - vypravěč

 

Horiace samoty (TV film) - vypravěč

 

Krása z hliny stvorená - keramikár Ignác Bizmajer (TV film) - vypravěč

 

Majster MS - vypravěč

 

Obrazy starého světa - vypravěč

 

Za cenu zlata - vypravěč

1971

Hviezdy sú na dosah... - vypravěč

 

Oceľová perspektíva - vypravěč

 

Slovenské starožitnosti - vypravěč

1970

Spevácky zbor slovenských učiteľov - vypravěč

 

Učitelia za učiteľom národov - vypravěč

1969

Torzá: Spišská gotika (TV film) - herec, průvodce

1968

Bratislavské korunovácie - vypravěč

1967

Mestá zlata a striebra - vypravěč

1963

Móda a zdravie - vypravěč

 

Stredoveké spišské mestá - vypravěč

 

Východoslovenská renesancia - vypravěč

1962

List z Riazane - vypravěč

1961

Cesta k dnešku - vypravěč

1960

Kamenná kronika Bratislavy - vypravěč

 

Kraj povstania - vypravěč

 

Na konci ulice more - vypravěč

 

Očami dieťaťa - vypravěč

 

V mene života - vypravěč

 

Začíname od konca - vypravěč

 

Žiadame vás! - vypravěč

1959

Byt obraz života - vypravěč

 

Mucha domáca - vypravěč

 

Topoľ rýchlorastúca drevina - vypravěč

1958

"...a siedmy deň v týždni" - vypravěč

 

Dolu Váhom - vypravěč

 

Kremnica - vypravěč

 

Obnova lúk a pasienkov - vypravěč

 

Prečo len pravá? - vypravěč

 

Tatranský národný park - vypravěč

1957

Aby vám slúžili - vypravěč

 

Hospodárenie na svahovitých pôdach - vypravěč

 

Kým vykročia... - vypravěč

 

Z požiarnej kroniky - vypravěč

1956

Deti žalujú ...

 

Kukurica - vypravěč

 

V záhrade je nepriateľ

 

Víno

 

Čo aj z dreva a hliny

1955

Banská Bystrica - vypravěč

 

Bratislavská jar

 

Majster Pavol z Levoče

 

Na snehových stráňach Malej Fatry - vypravěč

 

Pohyb - nepriateľ únavy - vypravěč

 

Samo Chalupka

 

Spartakiáda

 

Trať voľná - herec, vypravěč

 

Ľadový kryštál ako geologický činiteľ

1954

Bohatstvo našich lesov

 

Chirurg - vypravěč

 

Hviezdy na šachtách - vypravěč

 

Kto to napraví? - vypravěč

 

P. O. Hviezdoslav - vypravěč

 

Ruda z otvorenej komory - vypravěč

1953

Dieťa, škola a pohyb - vypravěč

 

Komposty - vypravěč

 

Okamih rozhoduje - vypravěč

 

Oravská priehrada - vypravěč

 

The American Bombyces - vypravěč

 

Vlna je na horách - vypravěč

 

Vŕtanie v rudných baniach - vypravěč

1952

N.S. Dombrovskij

 

Sláva rýchlorazičom - vypravěč

 

Základné metódy v ťažkom strojárenstve I. - vypravěč

 

Základné metódy v ťažkom strojárenstve II. - vypravěč

 

Ťažký priemysel - vypravěč

1951

Kedysi a dnes

 

Krompachy - vypravěč

 

Prvý máj - vypravěč

 

San José - vypravěč

 

Strelné práce v rudných baniach

 

Za lepší život, za mier - vypravěč

1950

Bardějov

 

Minerálne pramene na Slovensku - vypravěč

 

Máj tejto zeme

 

Od IX. sjazdu KSČ po IX. sjazd KSS - vypravěč

 

Spoločnou silou - vypravěč

 

Tatranský pohár - vypravěč

 

Zem môže dať viac - vypravěč

1949

A predsa sa stavalo... - vypravěč

 

Oceľová cesta - vypravěč

 

Svet najmenších - vypravěč

 

Záleží na nás - vypravěč

1948

Nová škola - vypravěč

 

Odkazy minulosti - vypravěč

 

Píseň strojů

 

Za práva ľudu - vypravěč

1947

Svetlo a sila - vypravěč

 

Štát sa stará o tvoje dieťa - vypravěč

1946

Aby sme v pokoji žili

 

Odkaz Cyrilometodejský

Divadelní záznam
2013

Tančiareň

1987

Henrich IV.

 

Páni Glembayovci

1985

Stará dobrá kapela

1982

Karneval lásky

1977

John Gabriel Borkman

1976

Poslední

 

Sluha dvoch pánov

1975

Akt uznania

 

Zlatí chlapci

1974

Prvý deň karnevalu

1972

Dom zlomených sŕdc

1969

Cena

Krátkometrážní
1992

Nové modlitbičky (TV film)

1988

Prvý list (TV film) - vypravěč

1986

Dve balady (TV film)

1985

Cesta za slnkom (TV film)

1981

Bakaláři (TV seriál)

 

Náhodná známost (S10E20)

1974

Let modrého vtáka: Zolo Palugyay 1898-1935 (TV film) - vypravěč

1972

Chlapec z broskyne

1971

Na dně vzdušného moře - vypravěč

 

Vražda v Perryville (TV film)

1962

Dobrodružstvo so spravodlivosťou (TV film)

1960

Aký bol dnešný deň, občan..? - vypravěč

1957

Pán hlavný, prosím! - vypravěč

1953

Vánoční dárek (studentský film)

Host

Ovládací panel

Fanklub

(49)

Reklama

Reklama