foto

Anthony Ingruber

  • nar. 5.2.1990 (31 let)
    Filipíny

Biografie

Filmový herec a dabér s holandskými a australskými kořeny se narodil na Filipínách, kam byl jeho otec vyslán jako diplomat. Díky otcově povolání Anthony strávil dětství v Austrálii, na Kypru, na Novém Zélandu, v Nizozemí a také v Kanadě.

Hereckou kariéru zahájil roku 2006, kdy byl obsazen do epizodních rolích televizních seriálů a krátkých snímků. Mimo to začal také publikovat krátká videa na YouTube, kde bravurně imituje slavné herce a jejich filmové postavy. Po studiu herectví na Wellington Performing Arts Centre získal práci ve světoznámé novozélandské společnosti Weta Workshop, která zajišťovala rekvizity pro připravovaný velkofilm Avatar režiséra Jamese Camerona. Anthony se díky tomu blíže seznámil s profesionály z oblasti filmu a tato zkušenost ho utvrdila v tom, že se chce stát součástí filmového průmyslu.

První větší roli získal v roce 2010 ve fantasy snímku Avalonská střední, natočeném na motivy stejnojmenné knihy od spisovatelky Meg Cabot. Pozornosti diváků i kritiků se Anthonymu dostalo až po uvedení filmu Věčně mladá z roku 2015. V dramatu o mladé ženě, která nestárne, se objevil v roli mladšího já Harrisona Forda a mnozí nemohli uvěřit, že tvůrci jeho obličej digitálně neupravovali. Fyzická podobnost se slavným hollywoodským hercem je sice téměř dokonalá, avšak čistě náhodná.

V poslední letech se Anthony věnuje hlavně dabingu počítačových her jako např. „Batman: The Telltale Series“ nebo „Lego DC Super-Villains“. Vidět jsme ho mohli také v několika krátkých snímcích.

Ve volném čase se rád věnuje tvůrčímu psaní a je také nadaným ilustrátorem a fanouškem komiksového kreslíře Franka Millera.

pusheen

Herecká filmografie

Filmy

2015 Věčně mladá
2010 Avalonská střední (TV film)
2009 Avatar

Dokumentární

2010 The People vs. George Lucas