Reklama

Reklama

Ilja Prachař

Ilja Prachař

nar. 30.04.1924
Malenovice u Zlína, Československo

zem. 10.08.2005 (81 let)
Praha, Česko

Biografie (1)

Ilja Prachař se narodil 30. dubna 1924 v Malenovicích u Zlína do rodiny úředníka zdravotní pojišťovny. Vystudoval reálné gymnázium a za války byl nasazen v Baťových závodech. Uvažoval o studiu medicíny, ale během vojny se stal členem známého Armádního uměleckého souboru Víta Nejedlého (1945 – 1947), a rozhodl se pro herectví. Poté působil ve Zlíně (1947 – 1952), v Ostravě (1952 – 1954), v Divadle S. K. Neumanna v Libni (1954 – 1959) a v Divadle na Vinohradech (1959… (více)

Zajímavosti (11)

  • Byl fanouškem fotbalového klubu Slavia a na přelomu osmdesátých a devadesátých let byl dokonce sedm let předsedou občanského sdružení Odboru přátel Slavie. (Duoscop)
  • Je pohřben na kunratickém hřbitově v Praze. (Duoscop)

Galerie (98)

Reklama

Herec

Filmy
1994

Pevnost

 

Písař Bartleby (TV film)

1990

Vlci (TV film)

 

Zvonokosy (TV film)

1989

Zpráva o jednom souboji (TV film)

1988

Lék pod kůži (TV film)

 

Návrat (TV film)

 

Proces s vrahy Martynové (TV film)

 

Stařeček vavříny vídeňské slávy ověnčený aneb Zpronevěra (TV film)

Reklama

Reklama

1987

Narozeniny režiséra Z. K.

 

Nepolepšitelný starý muž (TV film)

 

Třináctý předseda (TV film)

 

Zázrak v cukrárně (TV film)

 

Zázrak v podniku Konpronarex (TV film)

1986

Cesta za hvězdným prachem (TV film)

 

Kdo se bojí, utíká

 

Kněžna Libuše (TV film)

 

Stopy zločinu: Otmar čeká spojku (TV film)

 

Uloupené dětství (TV film)

1985

Dobré světlo

 

Domek u lesa (TV film)

 

Mlčení Marie Zvoníkové (TV film)

 

Panská 8 (TV film)

 

Stopy zločinu: Jak zemřela Tereza (TV film)

 

Stopy zločinu: Rezident s flétnou (TV film)

1984

Nade mnou země (TV film)

1983

1. Máj v Národním divadle roku 1898 (TV film)

 

Inzerát (TV film)

 

Modrý kosatec (TV film)

 

Parcela 60, katastr Lukovice (TV film)

 

Pasáček z doliny

 

Tři cesty k domovu (TV film)

1982

Předehra (TV film)

 

Příjemce platí v dolarech (TV film)

 

Slečna se špatnou pověstí (TV film)

 

Zelená je tráva (TV film)

1981

Střecha pod vodou (TV film)

 

Ubohý pan Kufalt (TV film)

 

Velké malé vody (TV film)

 

Čas žít (TV film)

1980

Děti zítřků

 

Královská hra (TV film)

 

Signum laudis

1979

Indiáni z Větrova

 

Kdo přichází před půlnocí

 

Osamělý jezdec (TV film)

 

Postavení mimo hru

 

Tvář za sklem

 

Ve věci J. R. Oppenheimera (TV film)

 

Zastretý farebný svet (TV film)

1978

Jak se zranit ve službě (TV film)

 

Smyk na mrkvi (TV film)

 

Stíhán a podezřelý

 

Sázka pro dva (TV film)

1977

O moravské zemi

 

Pan Kobkán vdává dceru (TV film)

 

Penelopa

 

Podivný výlet

 

Pětina průměrného života (TV film)

 

Stín létajícího ptáčka

 

Stíny horkého léta

1976

Dům Na poříčí

 

Hra o jablko

 

Paleta lásky

 

Preclíková válka (TV film)

 

Střílej oběma rukama (TV film)

 

Tady bude město (TV film)

1975

Holka na zabití

 

Muži jdou ve tmě (TV film)

1974

Dobrodruh a kavalír (TV film)

 

Hledá se Kurt (TV film)

 

Královský gambit (TV film)

 

Motiv pro vraždu

 

Musím se ti k něčemu přiznat (TV film)

 

Poslední ples na rožnovské plovárně

 

Případ Adler (TV film)

1973

Dny zrady I.

 

Dny zrady II.

 

Družina černého pera

 

Horká zima

 

Jakou barvu má láska

 

Na shledanou v lepších časech (TV film)

 

Neameričané (TV film)

 

Okno ještě svítí (TV film)

 

Poklad krále Davida (TV film)

 

Počkám, až zabiješ

 

Přijela k nám pouť

 

Tajemství zlatého Buddhy

 

Ze života hmyzu (TV film)

 

Země zlatých plodů (TV film)

 

Čekání (TV film) - vypravěč

 

Čestné kolo (TV film)

1972

Cena zlata (TV film)

 

Hodina pravdy (TV film)

 

Klíč pod rohožkou

 

Kronika žhavého léta

 

Lev je v ulicích (TV film)

 

Medvěd pro hosta (TV film)

 

Moc bez slávy (TV film)

 

Pohádka o drakovi (TV film)

 

Romance o sněhu (TV film)

1971

Hlavní přelíčení (TV film)

 

Jak se dělá televizní soutěž (TV film)

 

Kam slunce nechodí... (TV film)

 

Konec jedné služební jízdy (TV film)

 

Lekce

 

Lásky Emanuela Přibyla (TV film)

 

Otcové a děti (TV film)

 

Padesáté narozeniny (TV film)

 

První radosti (TV film)

 

Psi a lidé

 

Slaměný klobouk

 

Zázrak v Oužlebičkách (TV film)

1970

Dáma v jezeře (TV film)

 

Jeden z nich je vrah

 

Mordová rokle (TV film)

 

Psíčci lorda Carltona (TV film)

 

Za ranních červánků (TV film)

 

Ďábelské líbánky

1969

Ach, ta vojna (TV film)

 

Flirt se slečnou Stříbrnou

 

Kladivo na čarodějnice

 

Po stopách krve

 

Popelka (TV film)

 

Přehlídce velím já!

 

Světáci

 

Zabitá neděle

1968

Maltézský sokol (TV film)

 

Na Žižkově válečném voze

 

Oxfordská tragédie (TV film)

 

Pařížský kat (TV film)

 

Spalovač mrtvol

 

Všichni dobří rodáci

1967

Dita Saxová

 

Muž, který stoupl v ceně

 

Pohádka z tisíce a jedné noci

 

Pučálkovic Amina (TV film)

 

Svatba jako řemen

1966

Dva tygři

 

Lidé z maringotek

 

Matka (TV film)

 

Poklad byzantského kupce

 

Smrt za oponou

 

Transit Carlsbad

 

Znamení Raka

 

Ženu ani květinou neuhodíš

1965

Anděl blažené smrti

 

Bílá paní

 

Hrdina má strach

 

Kůzlátka otevřete... (TV film)

 

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (TV film)

 

Souhvězdí Panny

 

Voják Tanaka (TV film)

 

Zlatá reneta

 

Ztroskotání lodi Kapermeulen (TV film)

 

Škola hříšníků

1964

A pátý jezdec je Strach

 

Povídky o dětech

 

Případ Morrisson (TV film)

1963

Cesta hlubokým lesem

 

Děti slunce (TV film)

 

Jediný horizont (TV film)

 

Král Králů

 

Světáci (TV film)

1962

Neomylní: Dezertér (TV film)

 

Neomylní: Smrt Garrily Morkovkina (TV film)

 

Neomylní: Trestanec Jakov (TV film)

 

Neschovávejte se, když prší

 

Soudruzi (TV film)

 

Transport z ráje

 

Zlý jelen (TV film)

 

Zámek pro Barborku

1961

Bratři Jeršovové (TV film)

 

Podivuhodný pan Barnabášek (TV film)

 

Pouta

 

Příběh starý deset let (TV film)

 

Reportáž psaná na oprátce

 

Spadla s měsíce

 

Vyhnanství (TV film)

 

Zločin na Volavčím jezeře (TV film)

1959

Král Šumavy

 

Nedohledné dálky (TV film)

 

Radúz a Mahulena (TV film)

 

Zkouška pokračuje

1958

Prometheus (TV film)

 

Seňka dezertér (TV film)

 

Vesnice Mladá (TV film)

1957

Bomba

Seriály
1992

Náhrdelník

 

Výměna (E05)

 

Intrika (E03)

1989

Dobrodružství kriminalistiky

1988

Rodáci

 

Epizoda 13 (E13)

 

Epizoda 12 (E12)

 

Epizoda 11 (E11)

  více epizod (9)
1986

Gottwald

 

Únor (E05)

 

Za většinu národa (E04)

 

Za svobodu! (E03)

 

To je naše zem (E02)

 

Zlá krev

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 5 (E05)

1985

Černá země

1984

Krkonošské pohádky

 

Jak se chtěl Trautenberk pomstít Krakonošovi (E19)

 

Jak Trautenberk odvedl horské prameny (E18)

 

Jak Trautenberk otrávil strakatou kozu (E17)

  více epizod (4)
 

Rozpaky kuchaře Svatopluka

 

Podmínka (E11)

 

Slovácko sa nesúdí

 

Medvěd (S02E02)

1982

Dlouhá bílá stopa

 

Větroplach (E10)

 

Bongo (E08)

 

Karneval (E06)

  více epizod (2)
 

Sůl země

1981

Okres na severu

 

Setkání (E13)

 

Řeka (E12)

 

Nebezpečí (E11)

  více epizod (9)
1979

Inženýrská odysea

 

Setkání (E13)

 

Loupež (E12)

 

Odchod (E11)

  více epizod (9)
1978

Ve znamení Merkura

 

Návrat princezny (E05)

 

Zákony pohybu

 

Zasloužený úspěch (E13)

 

Starosti se ženami (E12)

 

Štafeta (E11)

  více epizod (8)
1977

Krkonošské pohádky

 

Jak Trautenberk prodával vodu (E20)

 

Jak Trautenberk sušil Krakonošovu louku (E12)

 

Jak šel Trautenberk do hor pro poklad (E11)

  více epizod (3)
1976

30 případů majora Zemana

 

Kleště (S02E02)

1975

30 případů majora Zemana

 

Hon na lišku (S01E05)

 

Chalupáři

 

Svatba (E11)

 

Kapřín (E10)

 

Náhradník (E09)

 

Nejmladší z rodu Hamrů

 

Tíha (E10)

 

Svatba (E06)

 

Zvednutý kámen (E05)

  více epizod (3)
1974

Krkonošské pohádky

 

Jak Trautenberk chtěl Krakonošovo koření (E07)

 

Jak šel Kuba ke Krakonošovi pro poklad (E06)

 

Jak Trautenberk vystrojil hostinu pro štěpanického barona (E05)

  více epizod (4)
1972

Ctná paní Lucie

1971

F. L. Věk

 

Korunovace (E11)

 

Klavír (E09)

 

Strašidýlko Fanfulínek

1970

Alexandr Dumas starší

 

Marnotratný otec (E02)

1969

Hříšní lidé města pražského

 

Případ lichého střevíce (E06)

1968

Dreyfusova aféra

1959

Rodina Bláhova

Dokumentární
2009

Příběhy slavných (seriál)

 

Ilínek (S10E06)

2004

Jak šly dějiny (TV film) - a.z.

1978

Zrcadlo doby (studentský film)

1975

O velké rozkvetlé zahradě (seriál)

1951

Raději dříve

Divadelní záznam
1979

Král Krysa

1969

Alchymista

1961

Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert

Krátkometrážní
1987

Ve vlaku je šerif (TV film)

1980

Bakaláři (seriál)

 

Nešťastný šafářův dvoreček (S09E18)

1979

Nejhezčí příbeh z našeho JZD (TV film)

1978

Záhady vesmíru (TV film)

1977

Bakaláři (seriál)

 

Otec (S06E03)

1975

Bakaláři (seriál)

 

Balkón (S04E41)

1974

Bakaláři (seriál)

 

Křeček (S03E36)

1973

Bakaláři (seriál)

 

Vajíčka (S02E06)

1972

Bakaláři (seriál)

 

Rozvod (S01E05)

1969

Proklatě váhavý svědek (TV film)

1968

České pohádky (seriál)

 

Chytrý synek (E04)

1965

Odsouzený z Pinktownu (TV film)

1959

Návštěva (studentský film)

Scenárista

Filmy
1962

Rozsudek vyneste sami (TV film)

1961

Když nastaly deště (TV film)

 

V tento čas vánoční (TV film)

1957

Intermezzo (TV film)

Seriály
1962

Tři chlapi v chalupě

1959

Rodina Bláhova

Host

Ovládací panel

Fanklub

(26)

Reklama

Reklama