foto

Byeong-heon Lee

 • nar. 12.7.1970 (49 let)
  Soul, Jižní Korea

Zajímavosti o tvůrci (6)

 • Terminator Genisys (2015)

  - Spoiler: Model T-1000, ktorého si zahral Kórejčan Byeong-heon Lee, sa na scéne objaví len počas 25 minút. (MikaelSVK)

 • Red 2 (2013)

  - Během závěrečné honičky Han Cho Bai (Byung-hun Lee) řídí modrý Lotus Exige. V pozadí můžeme slyšet skladbu Linkin Park - Given up (2008) a Chesterův pověstný „scream“. (bagrneplave)

 • Red 2 (2013)

  - Otec na fotke z detstva Byeong-heon Leeho (Han Cho Bai) je skutočne jeho otec. (chesterko)

 • Deokingtuheocheu (TV seriál) (2012)

  - S hlavní seriálovou rolí bylo v době předprodukce spojováno dokonce i jméno jihokorejského herce Byeong-heon Lee. Ten ale nabídku na úkor nabídky, ztvárnit hlavní roli v historickém snímku Masquerade, odmítl. Stejnou nabídku odmítla také i dvojice dále oslovených herců, In-sung Jo a Je-hoon Lee, který nabídku odmítl na úkor nabídky objevit se v televizní sérii Fashion King vysílané televizní stanicí SBS v  roce 2012. Hlavní role byla seriálovými tvůrci přeobsazena populárním jihokorejským hercem Seung-gi Lee. (Conspi)

 • Králův dvojník (2012)

  - O výrobě snímku byla jeho tvůrci média informována z kraje roku 2011. To ještě v době, kdy rozpracovaný projekt nesl zavádějící pracovní název I Am The King Of Joseon. S inspirací, čerpající z úspěšné historické novely amerického autora Marka Twaina "The Prince And The Pauper" (1881), započal tehdejší režisér snímku Woo-suk Kang výrobní proces s jihokorejským hercem Jae-young Jung v hlavních úlohách, zatímco ve vedlejší roli se měl objevit herec Jun-sang Yoo. Vše se ale změnilo nedlouho poté, co filmová produkční společnost CJ E&M projevila nespokojenost s režisérovými záměry, které se ne docela shodovaly se záměry produkční společnosti. Woo-suk byl na sklonku roku 2011 odvolán, aby na jeho místo přišel Chang-min Choo. S ním se změnilo i obsazení. V hlavní roli se objevuje Byung-hun Lee, který se do této doby neobjevil byť v jediném historicky laděném celovečerním snímku, a jen o měsíc později se potvrzuje účast herečky Hyo-joo Han. Snímek vznikal ve slavném jihokorejském filmovém studiu Namyangju Studio Complex, nacházejícím se provincii Kjonggi, v němž vzniklo nespočet ikonických, ale i těch méně slavných korejských filmových snímků a televizních dramat; Three Musketeers (2014), Hwang Jin-yi (2006), Empress Ki (2013) ... (Conspi)

 • IRIS: Spiknutí zla (2010)

  - Svoji premiéru snímek, který vyjma nově pořízených závěrečných filmových sekvencí, v nichž poodhaluje identitu nájemného vraha zvláštního agenta Hyun-jun Kim (Byung-hun Lee), obsahuje pouze hrubý sestřih z původní televizní série, Iris (2009), oslavil v rámci 34. ročníku hongkongského mezinárodního filmového festivalu, Hong Kong International Film Festival 2010. Jihokorejskému publiku snímek nicméně v kinech promítán nebyl. Vlastník filmových práv se rozhodl jen pro digitální vydání, které oficiálně proběhlo 22. 11. 2011 v rámci vybraných jihokorejských internetových kanálů. Zato japonské publikum si již od 8. 1. 2011 na snímek do japonských kinosálů zajít smělo. Svojí zásluhu na tom měl jak japonský filmový distributor Kadokawa Pictures, tak i početné fanouškovské zázemí hlasitě podporující svého miláčka, jihokorejského herce Byung-hun Lee
  (Conspi)

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2016 Video seuta (TV pořad)
2011 힐링캠프, 기쁘지 아니한가 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(88)