foto

Noah Hathaway

  • nar. 13.11.1971 (47 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Noah Hathaway se narodil 13. Listopadu 1971 v Los Angeles rodičům Robertu Hathawayovi a Judy Ringlerové. Po otci je z jedné čtvrtiny indián, jeho předci pocházeli z kmene Mohykánů.

Noah už jako dítě hrával v reklamách. Do povědomí se ovšem dostal až rolí v seriálu BATTLESTAR GALACTICA, kde coby šestiletý ztvárnil postavu chlapce Boxeyho. Největší vlnu popularity a největší ohlasy mu však přinesla až hlavní role v podařeném a oceňovaném NEKONEČNÉM PŘÍBĚHU (1984), kde ztvárnil titulního hrdinu Atreye. Proslavil se takřka po celém světě a získal zástupy fanoušků a fanynek.

Hrál pak ještě v několika ne příliš úspěšných titulech. Za všechny jmenujme aspoň snímky TROLL, CASEBUSTERS, TO DIE, TO SLEEP, nebo MORTAL DANGER. Dá se říci, že Noah pověsil hereckou kariéru na hřebík, ale ona pro něj nikdy nebyla to hlavní. Odmalička se věnoval převážně sportu. Byl závodním plavcem a provozoval a vyučoval street dance. A to až do svých 18 let, kdy toho musel kvůli zranění zanechat. Začal se věnovat bojovým sportům. Studoval Muay Thai box a dokonce v něm soutěžil. Je držitelem černého pásu v bojových stylech Tang Soo Do a Shotokan. Těmto zálibám se nadále věnuje.

Hathaway se rovněž zajímá o motocykly a zúčastnil se mnoha závodů. Také podlehl kouzlu tetování. V té době se staral o několik motocyklových barů a pořídil si pár tetování. Svoji zálibu v tetování projevil, když si s manželkou nechali vytetovat snubní prstýnky.

Nyní žije Noah se svojí manželkou Sameerah a dvěma nevlastními dětmi v Miami, kde si otevřel vlastní obchod s motocykly. Ale na film nezapomněl. V současnosti natáčí remake snímku TROLL, kde si zahraje nikoliv hlavního hrdinu, ale právě v názvu zmíněného trolla. Doufejme, že se k filmování nevrací naposledy.

Mike "Šimpy" Šimpy

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace