foto

Chris O'Donnell

  • nar. 26.6.1970 (47 let)
    Winnetka, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Pochází z velmi početné rodiny rozhlasového reportéra. On a jeho dalších 6 sourozenců. Zkušenosti z předvádění zboží pro prodejní katalogy uplatnil, když se zkoušel dostat k filmu a povedlo se mu to. Původně se chtěl věnovat marketingu. Jako filmový herec debutoval úlohou teenagera v tragikomedii MUŽI NEODCHÁZEJÍ (režie P. Brickman). Díky svému vzhledu hrál většinou role milých, upřímných mladíků, jejichž prosté ideály jsou často konfrontovány s tvrdou realitou (ŠKOLNÍ POUTA, ŠANCE PRO LÁSKU, ŠÍLENÁ LÁSKA). Nominaci na Zlatý glóbus 1992 mu přinesla postava studenta Charlieho Simmse v dramatu VŮNĚ ŽENY (režie M. Brest).

Sympatie u diváků získal úlohou d'Artagnana v nové filmové verzi slavného Dumasova románu TŘI MUŠKETÝŘI (režie S. Herek) a rolí Batmanova spojence Robina ve dvou batmanovských filmech BATMAN NAVŽDY a BATMAN A ROBIN (obě režie J. Schumacher). Velkou příležitost mu poskytl věhlasný režisér Richard Attenborough, když mu svěřil hlavní roli zraněného spisovatele Ernsta Hemingwaye, o jehož první lásce k zdravotní sestře z polního lazaretu (Sandra Bullocková) vypráví životopisné melodrama LÁSKA A VÁLKA. V roce 2000 si zahrál špičkového horolezce a po boku jeho filmové sestry Robin Tunney starostlivého bratra ve filmu VERTICAL LIMIT (režie M. Campbell).

Vedle herecké kariéry současně absolvoval studia marketingu na University of California v Los Angeles (UCLA). V červenci 2001 se představil na jevišti massachusettského Williamstown Theater v hlavní roli automechanika Davida Beevese v dramatu Arthura Millera Šťastný člověk. Od 1997 je ženatý s učitelkou z mateřské školky Caroline Fentressovou, se kterou má dceru Lilly Ann od 1999 a syna Chrise Eugena od 2000.

Ondra "smack" Mertl

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace