foto

Kristoffer Joner

  • nar. 19.9.1972 (48 let)
    Stavanger, Rogaland, Norsko

Biografie

Kristoffer Joner je rodák ze Stavangeru v jihozápadním Norsku. Když dosáhl věku 14 let, stal se členem mládežnického divadelního spolku Rogaland Teater, odkud odešel jako čerstvý dvacátník. Třikrát se pokoušel o vstup na studia na Statens Teaterhøgskole (Národní Divadelní Akademie). Ale po všech třech pokusech byl odmítnut.

V roce 1996 dostal svoji první roli, a to v norském seriálu Offshore, u které zůstal až do konce seriálu v roce 2000. Dále v roce 2000 dostal roli ve filmu Påla Jackmana Detektor, kde si střihl roli satanisty. O rok později se podílel na realizování nízkorozpočtového filmu Mongoland, ve kterém nikdo neměl předem jistý honorář. Po tomto filmu se dostal do povědomí diváků a začal se stávat populárním.

V roce 2005 získal cenu Amanda v kategorii Nejlepší herec za film Nebezpečná známost. Jeho strýci jsou herec Johannes Joner a hudební skladatel Sverre Indris Joner. Jeho bratranec je herec Knut Joner.

Dále ho můžeme znát z hororu Temné lesy  (2003) nebo z filmů Mladí rebelové (2008), Král z ostrova Bastøy (2010) a dalších.

Vojtěch "Cheeker" Jirka

Host

TV pořady

2011 I kveld med Ylvis (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(21)