foto

Cyril Raffaelli

  • nar. 1.4.1974 (46 let)

Biografie

Francouzský herec, kaskadér a choreograf Cyril Quenel-Raffaelli se narodil 1. dubna 1974. Ve filmovém průmyslu se začal objevovat v letech 1996-1997. Nejdříve jako kaskadér později jako choreograf a k herectví přičichl až relativně nedávno. Trénovat začal už ve 14-ti letech a jeho styl by se dal popsat jako kombinace shotokanského karate, wushu a také, v dnešní době stále oblíbenějšího, parkouru.

Prvním větším filmem, ve kterém se jako kaskadér mihl byl Van Dammův DOUBLE TEAM. Později to pak byly, RONIN, Bessonova JOHANKA Z ARKU, MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU apod. Jako choreograf se podílel například na druhém dobrodružství KURÝRA, dále na filmu ARTHUR A MINIMOJOVÉ a nyní má plné ruce práce s Leterrierovým ÚŽASNÝM HULKEM.

První jeho hereckou příležitostí se ukázalo být TAXI TAXI, kde si zahrál instruktora karate. V POLIBKU DRAKA pak změřil síly se samotným Jetem Li (prohrál), ale jeho první větší rolí se stala až francouzská akční sci-fi, OKRSEK 13, která mu, zdá se, otevřela ony příslovečné dveře do slunného Hollywoodu, když se objevil jako jeden hlavních zabijáků, kteří zatápí Johnu McClaneovi ve SMRTONOSNÉ PASTI 4.0.

Snad se tedy v Los Angeles blízká na lepší časy, protože, uznejte sami. Chlapíků jako je on, tam není nikdy dost.

Martin "3DD!3" Tegel

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Host

TV pořady

1980 Verstehen Sie Spaß? (TV pořad)

Fanoušci tvůrce