foto

Silvia Šuvadová

  • nar. 4.4.1973 (44 let)
    Ružomberok, Slovensko, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Do povědomí filmových diváků se tato sympatická slovenka dostala rolí violoncellistky Blanky v Oscarem oceněném snímku KOLJA. Horlivost a ctižádostivost nelze Silvii upřít. Od roku 2002 se snaží prosadit v mecce filmového průmyslu na západním pobřeží USA. Zkušenost, kterou si prošla v roce 2004 a ráda by ji vymazala z mysli je potrat, který musela po tříměsíčním těhotenství podstoupit.

Začínala v reklamách, vyzkoušela si i roli moderátorskou, ale prioritou je herectví, které vystudovala na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Krátce učinkovala v divadlech v Nitře, Zvolenu a také v činohře Slovenského Národního Divadla v Bratislavě. Učinkovala v několika televizních inscenacích a pořadech Slovenské Televize (STV). Filmový debut se datuje do roku 1994 - NA KRÁSNOM MODROM DUNAJI.

K tvorbě "zámořské" patří THE FAST AND THE FURIOUS: TOKYO DRIFT (2006), LORDS OF THE UNDERWORLD (2007) a v biografickém filmu POLANSKI (2009) si poprvé k herectví přivzala produkci. V prvně jmenovaném filmu ztvárnila ruskou modelku, její 177 centimetrů vysoká a štíhlá postava je k tomu téměř předurčená. Na svou velkou roli teprve čeká, tak doufejme a přejme, že přijde a Silvie se přiblíží ke svému vysněnému OSCARu.

V třídílném televizním filmu ĎÁBLOVA LEST (2008), který natočila Česká Televize, ztvárnila Doktorku Evitu Bérovou. Silvie preferuje zdravý životní styl, z jídel má ráda saláty, zeleninu a ovoce. Když už si dá maso tak výhradně kuřecí nebo krůtí.

Kamil "rawboy" Potok

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace