foto

Fabienne Dali

  • nar. 22.9.1941 (79 let)
    Bahamy

Biografie

Marie-Louise De Vos se narodila 22. září 1941na Bahamách, ale je národnosti belgické. Ve světě filmu je známá pod jménem Fabienne Dali. Před kamerou se poprvé objevila roku 1960, když ztvárnila Daniellu ve francouzské kriminálce COMMENT QU´ELLE EST. Ve stejném roce hrála v další kriminálce francouzské tvorby L´ENNEMI DANS L´OMBRE.

Ve filmu byla aktivní herečkou pouze v šedesátých letech minulého století, kdy natočila necelých dvacet filmů. Dívku se jménem stejným jako její pseudonym, hrála v roce 1961 ve filmu LE DOULOS (PRÁSKAČ) s Jean-Paulem Belmondem v hlavní roli. Tento rok se jako Diana také poprvé představila v italském filmu, konkrétně v komedii MANI IN ALTO. Nejznámnější jsou asi její filmy OPERAZIONE PAURA (PROKLETÍ SMRTI) 1966, gotický horor Maria Bavy, kde hrála kouzelnici Ruth. Již zmiňovaný LE DOULOS (1962) a kooprodukční snímek Španělska a Francie EL SECRETO DE TOMY (1963) a její role Sylvie. Roku 1968 hrála v komedii Ernesta Galstaldiho CIN…CIN…CIANURO a v roli Josette v dobrodružné komedii UN CORPO CALSO PER L´INFERNO.

Krásná Fabienne byla v šedesátých letech také vyhledávaným objektem fotografů a její fotografie se pravidelně objevovaly v evropských časopisech. Jak se rychle ve filmu objevila, tak z něj zase na konci šedesátých let zmizela. Její jednoúčelová role krásky skončila chvilku po natočení filmu MAYERLING (1968), kde se představila v roli Mizzi Kaspar. Osud rozhodl pro Fabienne jinak. Po natočení tohoto snímku došlo ke zřícení letadla ve kterém tragicky zahynul její manžel. Poté přestala Fabienne natáčet. O jejím soukromém životě nejsou dnes dostupné žádné informace.

Petr "Hennes" Hennebichler

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky