Reklama

Reklama

Andrej Chalimon

Andrej Chalimon

nar. 01.01.1990 (32 let)
Rusko

Biografie (1)

Andrej Chalimon se narodil 1. ledna 1990. Pro film jej ve školce objevili hledači talentů z agentury oscarového ruského režiséra Nikity Michalkova. Českým divákům je známý především rolí ruského chlapce v oscarovém filmu Jana Svěráka Kolja. V roce 1996 byl Andrej Chalimon oceněn za svůj herecký výkon v tomto filmu filmovou cenou Český lev za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Chalimon si během svého života zahrál v několika dalších menších rolích, ale doposud… (více)

Zajímavosti (15)

Kolja (1996)

  • Souprava metra 81-71, kterou se Kolja (Andrej Chalimon) vrací, má tmavší interiér než normálně. Tato souprava je muzejní a dodnes stále funkční. (hrnpol)

Kolja (1996)

  • Kolja (Andrej Chalimon) objeví sovětský praporek v okně Loukova (Zdeněk Svěrák) bytu a potěšen zvolá: „Éto náš, náš krasnyj.“ Louka si myslí, že říká, že je jejich praporek krásný a shodí ruský praporek se slovy: „Váš není krásný, je červený jak trenýrky, náš je krásný.“ Jenže „krasnyj“ (красный) v ruštině znamená červený. Krásný se rusky řekne krasivyj (красивый). (sator)

Galerie (10)

Reklama

Ovládací panel

Fanklub

(4)

Reklama

Reklama