foto

Lexi Alexander

  • nar. 23.8.1974 (44 let)
    Mannheim, Západní Německo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Původem německá režisérka Lexi Alexander má vizáž sympatické holky od vedle, ale zcela v duchu rčení „zdání klame“ se pod křehkým vzhledem skrývá autorka poměrně drsných filmů a úspěšná cvičitelka bojových umění. Lexi se narodila v německém univerzitním městě Mannheim a už v raném dětství se začala věnovat kickboxingu a karate, aby se v devatenácti letech stala světovou šampiónkou v obojím.

Mladá Lexi se po tomto velkém úspěchu rozhodla zůstat v USA a prosadit se v Hollywoodu. Práce u filmu byla jejím velkým snem a byla odhodlaná pro něj udělat maximum. Vždyť v okamžik svého rozhodnutí nadobro zakotvit v Americe u sebe měla jen dva sportovní batohy a pár boxerských rukavic. Zpočátku se věnovala filmu jako kaskadérka zaměřená na bojová umění, zatímco za vydělané peníze pilně studovala na místních filmových školách herectví, režii, scenáristiku i produkci.

Tvrdá práce se jí brzy odměnila prvními sladkými úspěchy – její první dva humorně laděné krátkometrážní snímky PITCHER PERFECT a FOOL PROOF, spolu s mnohými školními projekty, otevřely Lexi dveře k větším produkcím, nemluvě o úspěchu Lexiina třetího kraťasu JOHNNY FLYNTON, který byl dokonce nominován na Oscara.

Inspiraci pro svůj první celovečerní snímek HOOLIGANS, v němž se v hlavní roli objevil Elijah Wood, čerpala Lexi ze svých dětských let, kdy důvěrně poznala temnou stránku fotbalového „fandění“ díky svému bratrovi, jenž byl sám členem radikální fanouškovské skupiny a bral svou sestru na mnohé zápasy – ty nekrvavé na hřišti i ty krvavé mimo něj. I za tento film se režisérce dostalo mnohých uznání.

Výrazně hůře už byl přijat její nejnovější snímek PUNISHER: WAR ZONE - v pořadí již třetí adaptace kultovního komiksu. Fanoušci sice ocenili, že v porovnání s předchozími dvěma filmy přináší WAR ZONE konečně pořádnou porci brutality, atraktivní vizuál a přinejmenším náznaky černého humoru, ale scénář či střih akčních scén už se mnoha oslavných komentářů nedočkal.

Lexi Alexander je každopádně příkladnou ukázkou člověka, jenž díky své snaze a píli dosáhnul velmi vysokých met a zároveň pádným argumentem proti všem zastáncům toho názoru, že půvabná žena nikdy nemůže natočit úspěšné a přesvědčivé snímky s „chlapskou“ tématikou.

Mirek "Niktorius" Libicher

Režijní filmografie

Filmy

2010 Lifted
2008 Kat: Válečná zóna
2005 Hooligans
2002 Fool Proof
Johnny Flynton

TV seriály

2018 S.W.A.T. (TV seriál)
Day Off (S02E09)
2017 Posedlý pomstou (TV seriál)
Hail Mary (S01E06)
Vražedná práva (TV seriál)
I Love Her (S04E05)
2016 American Gothic (TV seriál)
Kindred Spirits (E08)
Supergirl (TV seriál)
Truth, Justice and the American Way (S01E14)
Všemocný (TV seriál)
Nepořádek (E19)
2015 Arrow (TV seriál)
Beyond Redemption (S04E04)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace