foto

Robert Schwentke

  • nar. 1968
    Stuttgart, Německo

Biografie

Robert Schwentke se narodil roku 1968 ve Stuttgartu v Německu. Nadšení pro film u něj propuklo, když ve sklepě narazil na 8mm kameru svého dědečka. Nejdříve studoval čtyři semestry filosofie a literatury v Tübingen. Později však nastoupil na Columbia College Hollywood v Los Angeles, kde během jeho studií vznikl film HEAVEN!

Koncem 90 let působil v Německu jako scénárista. Napsal mimo jiné několik dílů německého seriálu MÍSTO ČINU (Tatort). Svůj první velký film, TATTOO, natočil v roce 2002. Následovala tragikomedie EIERDIEBE (2003). Po problémech s financováním svého třetího německého filmu se vrátil do USA, kde studoval American Film Institute. Díky testovacím projekcím jeho thrilleru TATTOO si ho brzo povšimlo studio Disney a pověřilo ho režií snímku TAJEMNÝ LET s Judií Foster v hlavní roli. V roce 2007 natočil sci-fi film ZAKLETÝ V ČASE s Rachel McAdams a Ericem Banaou, o cestovateli v čase, který v různých obdobích života potkává svou lásku.

Jako další projekt si vybral film inspirovaný stejnojmeným komiksem RED (2010), o vysloužilém agentu CIA, v hlavních rolích s Brucem Willisem, Johnem Malkovichem a Morganem Freemanem.

t.r.get

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2017 Kapitán

Fanoušci tvůrce