foto

Mary Beth Hurt

  • nar. 26.9.1948 (71 let)
    Marshalltown, Iowa, USA

Biografie

Mary Beth Hurt se narodila 26.září 1946 v Iowě jako Mary Supinger. Její dětskou chůvou byla herečka Jean Seberg, která také pocházela z Iowy. Mary studovala drama na Iowské univerzitě a poté odjela do New Yorku studovat herectví. 

Svůj první divadelní debut měla v New Yorku v roce 1974. Získala tři nominace na divadelní cenu Tony za výkony ve hrách Trelawny of the Wells, Crimes of the Heart (za kterou vyhrála Obie Award) a Benefactors

Svůj první filmový debut získala díky režiséru Woody Allenovi, který jí nabídl roli Joey ve filmu Interiéry po boku Diane Keaton. Také se objevila ve filmech jako Svět podle Garpa, kde si zahrála Helen nebo ve filmu režiséra Martina Scorsese Věk nevinnosti, kde se objevila jako Regina Beaufort.

Mary Beth Hurt byla v roce 2006 nominovaná na Independent Spirit Award za Nejlepší herečku ve vedlejší roli ve filmu Mrtvá dívka

Mary Beth se v roce 1971 vdala za herce Williama Hurta, manželství vydrželo deset let a v roce 1981 se rozvedli. V roce 1983 se vdala za spisovatele a filmového režiséra Paula Schradera, se kterým má dceru a syna. Manželství trvá dodnes.

Tereza "Streeper" Filounková

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky