foto

Patrik Křivánek

  • nar. 24.10.1987 (31 let)
    Praha, Československo

Biografie

Patrik Křivánek je český filmový režisér, producent a scenárista. Studoval film na University of Westminster (Westminster Film School) ve Velké Británii. Je bývalým viceprezidentem Filmové Society na University of Westminster a ředitelem filmového festivalu Westminster Film Festival. Dříve studoval na filmové a televizní škole ve Walesu – University of South Wales (dříve Newport Film School). Během studií se stal členem BAFTA Wales, členem Royal Television Society a pracoval také na Britain's Got Talent jako asistent produkce.

Pracoval na mnoha krátkých a celovečerních filmech, reklamách a televizních programech. V roce 2017 působil jako asistent režie na českém celovečerním filmu Úsměvy smutných mužů, který byl uveden do kin v roce 2018 a v prvních týdnech ho vidělo 155 tisíc diváků. V roce 2019 získal film Českého lva (Cenu filmových fanoušků). Film je také vítězem čtyř cen NASK 2018 udělených českými a moravskými provozovateli kin – za nejlepšího herce, nejlepší adaptaci, nejlepší režiséra a nejlepší film roku a byl mezi pěti českými snímky, ze kterých akademici vybírali nominovaného na Oscara.

Patrik, spolu s Danem Svátkem, v roce 2019 produkoval film Dvě slova jako klíč, který se natáčel po celém světě (USA, Indie, Indonésie, Japonsko, Česká republika, Slovensko a Polsko). Tento film byl propagován v rámci Marché du Film Producers Network, během filmového festivalu v Cannes 2019.

Patrik Křivánek je v zahraničí oceňovaným filmařem. Mnoho filmů, které natočil, režíroval nebo produkoval, vyhrálo, nebo bylo nominováno na ceny uznávaných, mezinárodních filmových festivalů, například na Febiofestu v Praze, na Golden Dragonfly International Short Film Festival v Dominikánské Republice, New Renaissance Film Festival v Londýně, na Carmarthen Bay Film Festival a na Cardiff International Film Festival ve Walesu, na 39th Elche International Independent Film Festival ve Španělsku, na 15th Frames Film Festival v Indii, na Los Angeles CineFest a iPhone Film Festival in Beverly Hills v USA, na Royal Television Society ve Velké Británii a na mnoha dalších.

Patrik "PATTXA" Křivánek

Režijní filmografie

Filmy

2018 Maggie's Farm (studentský film)
2017 DIVIDED (studentský film)
Walk in Dales (studentský film)
2016 The Knocking (amatérský film)
2015 Maminko (amatérský film)
NINA (amatérský film)

Dokumentární

2018 Sunshine (studentský film)

Herecká filmografie

Filmy

2015 Maminko (amatérský film)

TV seriály

2005 Zjevení (TV seriál)

Hudební videoklipy

1995 Jingle bells (hudební videoklip)

Scenáristická filmografie

Filmy

2018 Maggie's Farm (studentský film)
2017 DIVIDED (studentský film)
Walk in Dales (studentský film)
2016 The Knocking (amatérský film)
2015 Maminko (amatérský film)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace