foto

Miranda Rae Mayo

  • nar. 14.8.1988 (30 let)
    Fresno, Kalifornie, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Miranda Rae Mayo je americká herečka, modelka, zpěvačka a textařka s částečnými afroamerickými kořeny původem z Fresna v americkém státě Kalifornie. Umělecká kariéra byla jejím snem od malička. Mirandina teta měla svůj vlastní kostel a proto kostel byl první místo, kde Miranda začala od osmi let vystupovat a podle svých slov byla uměleckému směru natolik oddaná, že poté, co okusila vystupování, nemohla přestat a dělat cokoliv jiného, a proto se rozhodla ke svému snu promyšleně po jednotlivých krůčcích přibližovat. Hned po prvním dni jejího nástupu na klasickou střední školu cítila, že mezi tyto teenagery nepatří, a obratem přestoupila na soukromou hudební školu. Po maturitě bylo dalším z kroků Los Angeles. Jak sama říká, bylo to pro ni riskantní rozhodnutí mezi tím jít na vysokou a přivydělávat si na školu jako servírka, nebo odjet směr Hollywood a začít hledat příležitosti. V den, kdy měla nastoupit na zkoušku do restaurace, dostala nabídku dělat náhradnici Victoria's Secret modelky, a to bylo pro ni další znamení, kterým směrem se má ubírat. Uzavřela sázku se sestřenicí, že si musí sehnat manažera, musí projít castingy, musí svoji šanci na 200% opravdu využít, a pokud se poté úspěch nedostaví, vrátí se zpět do školy.

Miranda je talentem na vzestupu od doby, kdy se přestěhovala do LA proto, aby se plně věnovala svým snům. Od té doby spolupracovala již s několika velkými jmény jako Snoop Dogg, Emmy Rossum nebo Quinton Aaron. Zahrála si také v klipu Jennifer Lopez – Hit on the floor (lze ji vidět v 1:38 minutě), byla dívkou dne časopisu Maxim. Podle svých slov měla hned na začátku velké štěstí, až si začala myslet, že Hollywood a vše okolo něj je vlastně strašně jednoduché. Později zjistila, že jako všude, o to více v továrně na sny platí, že každá profese má svá ups and downs a vyžaduje tvrdou práci, houževnatost a odříkání. V USA ji v současnosti zná téměř každá dívka díky Sexy Hair kampani a mnoha dalším komerčním reklamám.
 
Poprvé se objevila v roce 2011 v epizodě seriálu LAW & ORDER: LOS ANGELES a v sériích INSIDE a SUPAH NINJAS. O něco větší prostor dostala o dva roky později v pěti epizodách seriálu THE GAME. V současné době jsme ji mohli vídat jako Talii Sandoval v páté sérii úspěšného seriálu PRETTY LITTLE LIARS z produkce ABC Family a v roli Zoe Browning ve známém nekonečném seriálu TAK JDE ČAS. V roce 2014 jsme ji mohli spatřit v oblíbené sérii TRUE DETECTIVE. Sama o sobě tvrdí, že jejími silnými stránkami jsou etnický vzhled, entuziasmus, zábavnost, komedialita, plus to, že ví, že nechce být jen krásnou hloupou tváří. Ve svých dalších rolích by chtěla „drive fast cars and be kick-ass". V branži se řídí myšlenkou: „I try to think of myself as an ingredient in the melting pot of Hollywood. Let's say I'm chocolate; there's nothing wrong with chocolate, but, if you're making meatloaf chances are you are not going to pick chocolate as the main ingredient. And that's ok! I just wasn't what was needed for that recipe."

Jejími idoly jsou např. Michelle Rodriguez a Angelina Jolie. Má ráda kick-box, kolo, jógu a meditaci, ale svůj volný čas věnuje také aktivitám a organizacím, které se zaměřují na podporu pozitivního nadhledu a zdravého sebevědomí dětí a mladistvých (např. přemýšlet a vést život ne soutěživě, ale kreativně), převážně ve školách, na festivalech nebo workshopech.

Terezie "rezzzy" Pavlíková

Herecká filmografie

Filmy

2015 The Girl in the Photographs
We Are Your Friends

TV seriály

2018 Chicago Med (TV seriál)
When To Let Go (S04E02)
Chicago Fire (TV seriál)
This Isn't Charity (S07E04)
Thirty Percent Sleight of Hand (S07E03)
Going to War (S07E02)
další epizody (21)
2017 Chicago Fire (TV seriál)
Down Is Better (S06E06)
Devil's Bargain (S06E05)
A Breaking Point (S06E04)
další epizody (20)
2016 Chicago Fire (TV seriál)
One Hundred (S05E08)
Lift Each Other (S05E07)
That Day (S05E06)
další epizody (16)
2015 Blood & Oil (TV seriál)
Temný případ (TV seriál)
Černé mapy a pokoje v motelu (S02E07)
Kostel v troskách (S02E06)
Prolhané krásky (TV seriál)
Bloody Hell (S05E21)
Pretty Isn't the Point (S05E20)
Out Damned Spot (S05E19)
další epizody (7)
2011 Inside (TV seriál)
Supah Ninjas (TV seriál)
2010 Zákon a pořádek: Los Angeles (TV seriál)
2006 The Game (TV seriál)
1965 Tak jde čas (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace