foto

Luc Jacquet

  • nar. 5.12.1967 (52 let)
    Bourg-en-Bresse, Francie

Biografie

Luc Jacquet je francouzský režisér, vědec a scénárista. Studoval etologii na Lyonské univerzitě a ve věku 24 let poprvé v rámci studie ornitologie navšívil Antarktidu, kde strávil 14 měsíců. Později se ještě pětkrát vrátil a na jižním pólu pobyl celkem tři roky. Naučil se tam filmovat tučňáky a tyto zkušenosti zásadním způsobem zformovaly jeho cíle. Svůj zájem obrátil od laboratoře ke kinematografii. Stal se fotografem divoké přírody a kameramanem a doufal, že dostane příležitost vrátit se na jižní pól a natočit tam vlastní film o životě tučňáků císařských.

V roce 2000 napsal scénář ke svému vysněnému projektu PUTOVÁNÍ TUČŇÁKŮ a o dva roky později pro něj získal producenta. Film studuje všechny aspekty života těchto ptáků. Známý hlas Morgana Freemana vypráví příběh úsměvné i tragické povahy života na Antarktidě. Když film v roce 2005 vyšel, stal se obrovským překvapením a zároveň nejúspěšnějším dokumentem všech dob. V roce 2006 získalo PUTOVÁNÍ TUČŇÁKŮ oscara za nejlepší dokument.

Dalším režijním počinem Luca Jacqueta je film LÉTO S LIŠKOU, který vyšel v roce 2007. Nejedná se přímo o dokument, film ale obsahuje řadu záběrů dokumentárního charakteru ze života divokých zvířat. Děj filmu je založen na pravdivém příběhu o přátelství holčičky a lišky.

Lenka "anaon" Racková

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Kameramanská filmografie

Host

TV pořady

2016 Quotidien (TV pořad)
2006 78. Annual Academy Awards (TV pořad)
Ce soir (ou jamais!) (TV pořad)
2000 L'invité (TV pořad)
1971 Film '72 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce