foto

Vítek Martinec

  • nar. 9.9.1997 (22 let)
    Hradec Králové, Česko

Biografie

Vítek Martinec se narodil 9.9. 1997 v Hradci Králové do sportovní rodiny. Jeho otec Tomáš a strýc Patrik byli profesionální hokejisté,kteří hráli několik sezón v extralize. Jak dědeček z matčiny, tak z otcovi strany zase hráli nejvyšší českou fotbalovou ligu. Oba v barvách Hradce Králové. Vítek tak od mala hrál jak lední hokej tak i fotbal. Později zůstal jen u hokeje a začal pravidelně docházet do dramatického kroužku Divadla Jesličky. V 15-ti letech, po vážné nemoci (zánětu mozkových blan), ukončil hokejovou kariéru a začal se naplno věnovat divadlu. Sport je pro něj ovšem velkým koníčkem dodnes.

Mezi jeho první hry v Divadle Jesličky patří třeba Tatínek Šíma, Sen noci Svatojánské nebo Loretka. Rukama tady prošel Emílii Zámečníkové či Evě Černíkové. V roce 2014 už Vítka divadlo naprosto pohltilo. V dubnu tohoto roku se stává členem Divadelního souboru Q10 Divadla Drak, který vede herec a režisér Filip Huml. Tentýž rok napsal Vítek svou první divadelní hru. Zatím ovšem nemá odvahu autorskou tvorbu publikovat. Hru tedy nikomu nenabídl.

V roce 2015 se Vítek dostává více do povědomí diváků, díky hlavní roli Bohumila v představení Sorella Mallata pod režijní taktovkou Filipa Humla. Tato hra Vítka nakopla a nejvíce se to projevilo v psaní scénářů. Za rok 2015 jich totiž napsal šest.

Rok 2016 je pro Vítka zatím rokem nejúspěšnějším. Ke svým divadelním scénářům přidává i scénáře filmové, které už se nebojí pustit do ,,světa" a nabízí je režisérům. V lednu tohoto roku si jeho scénář (POMSTA) vybral režisér David Balda a obsadil ho do hlavní role. 11. 5. 2016 měl film premiéru a zatím se u diváků těší velkému úspěchu. Mimo jiné postoupil na celostátní přehlídku nezávislých filmů.

19. 5. 2016 byla ,,odpremiérována" první divadelní hra ke které napsal Vítek scénář - JESLIČKOVSKÝ ZLATÝ TOUST. Na konci roku 2016 si Vítek Martinec zahrál hlavní roli ve filmu Lukáše Číhaře a Lukáše Rybky Muž se zjizvenou tváří. V létě 2017 by měl jít do kin film s pracovním názvem NED, ke kterému Vítek napsal znovu scénář a který zrežíroval opět David Balda.

Na jaře roku 2017 se Vítek Martinec hlásil na DAMU i na JAMU, ale bohužel u zkoušek na obě školy neuspěl.

rybicka11

Herecká filmografie

Filmy

2018 Nevinná krutost
2016 Muž se zjizvenou tváří (amatérský film)
Pomsta (amatérský film)

Scenáristická filmografie

Filmy

2018 Nevinná krutost
2016 Pomsta (amatérský film)