Reklama

Reklama

Josef Bláha

nar. 08.06.1924
Novo Mesto, Slovinsko, Jugoslávie

zem. 06.12.1994 (70 let)
Praha, Česko

Biografie (2)

Maminka Josefa Bláhy byla Slovinka, otec Čech. Sám Bláha se narodil v Jugoslávském Novom Mestě, ale už od jedenácti let žil v Praze. Vychodil měšťanku a absolvoval dvouletý obchodní kurs, ale už v té době nadšeně ochotničil. Cestu na divadelní prkna mu ovšem zbrzdila II. světová válka a totální nasazení. Bezprostředně po osvobození se vrátil ke svému koníčku (působil krátce v Divadle Ference Futuristy) a současně studoval vytouženou DAMU ve třídě Ladislava Peška.… (více)

Zajímavosti (10)

Galerie (211)

Reklama

Herec

Filmy
1989

Bludiště (TV film)

 

Chlapská čest (TV film)

 

Dědek Bárta (TV film)

 

Poklad rytíře Miloty

1988

Bronzová spirála (TV film)

 

Moudrý táta (TV film)

 

My se vlka nebojíme (TV film)

 

Stařeček vavříny vídeňské slávy ověnčený aneb Zpronevěra (TV film)

1987

Viktor Veliký (TV film)

Reklama

Reklama

1986

Chobotnice z II. patra

 

Není sirotek jako sirotek

 

Zikmund, řečený šelma ryšavá (TV film)

1985

Jak se tančí brumbambule (TV film)

 

Princezny nejsou vždycky na vdávání (TV film)

1984

Radosti života (TV film)

 

Santa Lucia (TV film)

 

Venkovan (TV film)

 

Zaspala nevěsta (TV film)

1983

1. Máj v Národním divadle roku 1898 (TV film)

 

Jako kníže Rohan (TV film)

 

Ohnivé ženy (TV film)

1982

Bhudžangásána znamená Kobra (TV film)

 

Kdo si hraje, nezlobí (TV film)

1981

Ubohý pan Kufalt (TV film)

 

Žebřík ke hvězdám (TV film)

1980

1. máj 1890

 

Anna proletářka (TV film)

 

Hra o královnu

 

Hrdina se nebojí (TV film)

 

Koupím chalupu v Jižním Městě (TV film)

 

Lakovka (TV film)

 

Signum laudis

 

Služební cesta (TV film)

 

V hlavní roli Oldřich Nový

1979

Dnes v noci hvězdy nezhasnou (TV film)

 

Dívka světových parametrů (TV film)

 

Historie začíná pod kaštany (TV film)

 

Martinec a ti druzí (TV film)

 

Muzika pro dva

 

Nebožtíci na bále (TV film)

 

Od zítřka nečaruji

 

Poplach v oblacích

 

Poprask na silnici E 4

 

Tchán

 

Tvář za sklem

1978

Brácha za všechny peníze

 

Já nechci být víla (TV film)

 

Muž pro domácnost (TV film)

 

Muž s orlem a slepicí

 

Prodaná babička (TV film)

 

Tajemství Ocelového města

 

Vdovcovy intimní večery (TV film)

1977

Jak se točí Rozmarýny

 

Já bych se tak ráda vdávala (TV film)

 

Já zůstanu věrný (TV film)

 

Mamzelle Nitouche (TV film)

 

Miluška a její zvířátka (TV film)

 

Mílaři (TV film)

 

Uragán Donna (TV film)

 

Zítra vstanu a opařím se čajem

1976

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (TV film)

 

Jezevec (TV film)

 

Paleta lásky

 

Preclíková válka (TV film)

1975

Fata morgana (TV film)

 

Jak se ševcem šili čerti (TV film)

 

Krejčí Šajtle Dobrodruh (TV film)

 

Můj brácha má prima bráchu

 

Recepty doktora Kudrny (TV film)

 

Ten kůň musí pryč (TV film)

 

Čert na zemi (TV film)

 

Čtyři zlaté prýmky (TV film)

1974

Eskulapův přístav (TV film)

 

Hodíme se k sobě, miláčku...?

 

Královské usínání (TV film)

 

Nepřátelé veřejnosti (TV film)

 

Sám proti městu (TV film)

1973

Igrek 17

 

Jezdec formule risk

 

Kufr (TV film)

 

Noc na Karlštejně

 

Otevřený kruh (TV film)

 

Sen noci svatojánské (TV film)

 

Sešli se na Vlachovce (TV film)

 

Taková letní noc (TV film)

 

Tři nevinní

1972

Hodina pravdy (TV film)

 

Kronika žhavého léta

 

Maurův odkaz (TV film)

 

Modrý koberec (TV film)

 

Morčata (TV film)

 

O Sněhurce

 

Oáza

 

Příběh se starou lenoškou (TV film) - vypravěč

 

Zmatky budoucí matky (TV film)

1971

Cyrano z Bergeracu (TV film)

 

Dívka na koštěti

 

Inzertka (TV film)

 

Lásky Emanuela Přibyla (TV film)

 

Princ a chuďas (TV film)

 

Slečnám nic nevadí (TV film)

 

Smrt černého krále

 

Vražda v hotelu Excelsior

1970

Drobínek (TV film)

 

Mata Hari (TV film)

 

Na kolejích čeká vrah

 

Partie krásného dragouna

 

Pěnička a Paraplíčko

1969

Bellevue (TV film)

 

Hádavá pohádka (TV film)

 

Kladivo na čarodějnice

 

Maryla (TV film)

 

Zabil jsem Einsteina, pánové...

1968

Hořké pivo, sladký likér (TV film)

 

Motýl a smrt (TV film)

 

Naše bláznivá rodina

 

Oxfordská tragédie (TV film)

 

Pražské noci

 

Souboj (TV film)

1967

Dům ztracených duší

 

Hra bez pravidel

 

Waterloo (TV film)

1966

Doktor a běsi (TV film)

 

Když se čerti rojili (TV film)

 

Transit Carlsbad

 

Vrah skrývá tvář

 

Vražda v divadle pantomimy (TV film)

 

Záhada sedmi černých koček (TV film)

1965

7 zabitých

 

Den končí ráno (TV film)

 

Voják Tanaka (TV film)

1964

Odpolední návštěva (TV film)

1963

Rváč (TV film)

1962

Rozsudek vyneste sami (TV film)

 

Soud (TV film)

 

Vrah byl odsouzen po právu (TV film)

 

Život na třetí (TV film)

1961

Božena Němcová (TV film)

 

Chléb a písně (TV film)

 

Drobínek (TV film)

 

Můj přítel Gaj (TV film)

 

Rychlík čeká 3 minuty (TV film)

 

Ten, který viděl smrt (TV film)

 

Zákon věrných strážců (TV film)

1960

Talenty a ctitelé (TV film)

 

Zapomenutý život (TV film)

1959

Prázdniny v oblacích

 

Pět z milionu

 

Sny a požáry (TV film)

 

Taková láska

 

V hodině dvanácté (TV film)

1958

Kamenný host (TV film)

 

Matušovci (TV film)

 

Mezi nebem a zemí

1957

Bezejmenná hvězda (TV film)

 

Přijde čas (TV film)

 

Rodina (TV film)

 

Zářijové noci

1956

Dobrý voják Švejk

 

Proti všem

1955

Jan Žižka

 

Rudá záře nad Kladnem

 

Tanková brigáda

1954

Na konci města

1952

Velké dobrodružství

1947

Jan Roháč z Dubé

TV seriály
1988

Chlapci a chlapi

 

Trápení (E09)

 

Zimní zkoušky (E07)

 

Supermazák (E06)

 

Zelené Vánoce (E05)

 

Druhý dech

 

Na koho to slovo padne (E12)

 

A byla svatba veliká (E07)

 

Rekreační středisko pro krávy (E03)

  více epizod (2)
 

Malé dějiny jedné rodiny

1987

Panoptikum Města pražského

 

Laková krabička na čaj (E10)

 

Příběh z dovolené (E09)

 

Pan rada v Paříži (E08)

  více epizod (7)
1986

Chobotnice z II. patra

 

Blesky nad Čertovkou (E02)

 

Projekt IV. (E01)

 

Gottwald

 

Únor (E05)

 

Za většinu národa (E04)

 

Skřítek Halahoj

 

Zlá krev

 

Epizoda 7 (E07)

1985

Slavné historky zbojnické

 

Róža Šándor (E05)

 

Synové a dcery Jakuba skláře

 

Vandrovník (E01)

1984

Bambinot

 

Příjemná ztráta (E06)

 

Osudný zločin (E05)

 

Povídky malostranské

 

O měkkém srdci paní Rusky (E01)

 

Rozpaky kuchaře Svatopluka

 

Sporák (E09)

 

Neděle (E04)

 

Svíčková (E03)

  více epizod (2)
1983

Návštěvníci

 

Návrat do budoucnosti (E15)

 

Po nás potopa (E14)

 

Prozrazení (E13)

  více epizod (12)
1982

Malý pitaval z velkého města

 

Aranžér (E01)

1981

Okres na severu

 

Setkání (E13)

 

Řeka (E12)

 

Nebezpečí (E11)

  více epizod (10)
1978

Pan Tau

 

Od zítřka nečaruji (S04E07)

 

A která je ta pravá? (S04E06)

 

Pan Tau a kouzelnice (S04E04)

 

Noc v safari (S04E03)

1977

Nemocnice na kraji města

 

Ema (S01E07)

 

Únos (S01E06)

 

Pan Tau

 

Poplach v oblacích (S04E01)

 

Žena za pultem

 

Vánoce Anny Holubové (E12)

 

Svatba lahůdkové Olinky (E11)

 

Příběh učednice Zuzany (E07)

  více epizod (5)
1976

30 případů majora Zemana

 

Bílé linky (S02E08)

 

Muž na radnici

 

Setkání (E11)

 

Rozchod (E10)

 

Křížové tažení (E09)

  více epizod (8)
1975

Nejmladší z rodu Hamrů

 

Setkání (E11)

 

Tíha (E10)

 

Student (E08)

  více epizod (6)
 

Pan Tau

 

Pan Tau a rosnička (S03E10)

1974

Byl jednou jeden dům

 

Obvaziště Boccaccio (E05)

 

Ďábelské ostrovy (E04)

 

Jízda do tunelu (E03)

  více epizod (2)
1971

Hostinec „U koťátek“

 

Klec plná opic

 

Dvířka k velkému tajemství (E02)

 

Pohádky z tisíce a jedné noci

 

Alladinova kouzelná lampa (E04)

1970

Alexandr Dumas starší

 

Marnotratný otec (E02)

 

Fantom operety

 

Konec Fantoma (E05)

 

Fantom v nebezpečí (E04)

 

Fantom dělá zmatky (E03)

  více epizod (2)
1969

Dobrodružství šesti trampů

 

Hříšní lidé města pražského

 

Svědomí (E13)

 

Špion přijede v sedm (E12)

 

Hra (E11)

  více epizod (4)
 

Kamarádi

1968

Hříšní lidé města pražského

 

Černé rukavice (E05)

 

Otisky prstů (E04)

 

Lady Macbeth z Vinohrad (E03)

  více epizod (2)
1966

Eliška a její rod

 

Utopenec (E07)

Dokumentární
2010

Příběhy slavných (TV seriál) - a.z.

 

Božský Bosňák - a.z. (S11E03)

1978

Zrcadlo doby (studentský film)

1959

Národní umělec Ladislav Pešek

1958

Průzkumná skupina Otava

1951

Slyší tě nepřítel

Divadelní záznam
1986

Cyrano z Bergeracu

1981

Přišel na večeři

1979

Král Krysa

1969

Alchymista

 

Brouk v hlavě

1961

Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert

Krátkometrážní
1987

Bakaláři (TV seriál)

 

Dirigent (S16E10)

1985

Bakaláři (TV seriál)

 

Hodinář (S14E35)

 

Primář (S14E11)

1984

Bakaláři (TV seriál)

 

Lyže (S13E17)

 

Věštkyně (S13E07)

1981

Bakaláři (TV seriál)

 

Kbelík (S10E01)

1980

Bakaláři (TV seriál)

 

Pyžamo (S09E16)

1979

Bakaláři (TV seriál)

 

Lůžko (S08E21)

1978

Bakaláři (TV seriál)

 

Telegram (S07E10)

1977

Bakaláři (TV seriál)

 

Domov (S06E32)

1975

Bakaláři (TV seriál)

 

Balkón (S04E41)

1973

Bakaláři (TV seriál)

 

Autobus (S02E16)

 

Nádobí (S02E04)

1966

Starý Burgunďan (TV film)

1958

Jen jeden den (TV film)

Host

Ovládací panel

Fanklub

(97)

Reklama

Reklama