foto

Fergal Reilly

Biografie

Fergal Reilly je režisérem společnosti Rovio Animation a snímek Angry Birds ve filmu je jeho celovečerním debutem. Narodil se v Irsku a studoval výtvarnou komunikaci na Dun Laoghaire College of Art and Design, kde si jeho talentu v devatenácti letech všimli animátoři společnosti Disney Dave Brain a Dale Baer.

Svou kariéru zahájil jako animátor a výtvarník a pracoval v nejrůznějších ateliérech v Evropě i Americe. V roce 1995 nastoupil do společnosti Warner Bros. Feature Animation, aby se zde podílel na filmu Space Jam, který kombinoval živé herce a animaci. Od té doby spolupracoval se společnostmi Warner Bros. Studios, Walt Disney Pictures, Walt Disney Animation a Sony/Columbia Pictures. Podílel se na tvorbě storyboardů a konceptů pro režiséry Sama Raimiho, Brada Birda, Jona Favreau, Richarda Linklatera, Roba Minkoffa a bratry Farrellyovy, ale i pro celou řadu dalších. Byl jedním z prvních animátorů, který se začal podílet i na klasických hraných filmech, a v roce 2002 navázal spolupráci s režisérem Samem Raimim, aby pro něj vytvořil úžasné akční sekvence ve filmu Spider-Man 2.

Než v roce 2013 nastoupil do společnosti Rovio, byl režisérem, výtvarníkem a vedoucím oddělení pro práci na příběhu ve společnostech Sony Pictures Digital Productions a Sony Pictures Animation v Culver City v Kalifornii. Byl také asistentem na světově uznávaném Kalifornském uměleckém institutu (CALARTS) a učil pokročilé techniky vyprávění příběhů na Rhode Island School of Art and Design (R.I.S.D.), Brigham Young University (BYU) a Ringling College of Art and Design na Floridě.

Falcon

Herecká filmografie

Filmy

2006 Lovecká sezóna

Režijní filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace