Reklama

Reklama

Johana Nováčková

Johana Nováčková

Biografie

Narodila se do umělecké rodiny, navíc dvěma hercům. Poprvé stála nadaná Johana na jevišti ve čtyřech letech v inscenaci Ladislava Vymětala „Veselé paničky Wndsorské“. Díky mamince, která ji vše učila, měla přístup ke konkurzům dětských rolí. Tak se v ní zrodila obrovská láska k performaci, která přerostla z divadelních prken i před kameru.

Poprvé se Johana na televizních obrazovkách objevila v sérii reklam na fotoaparát Panasonic, ve kterých hrála ve svých sedmi letech. V roce 2015 ji slovenský režisér, producent a scenárista Matěj Mináč obsadil do filmu o své mamince, hollywoodské fotografce Zuzaně Mináčové. Johana tam hraje ve vzpomínkové retrospektivě z děsivého dětství fotografky. Hrála ve více než 10 reklamách. Svůj talent ale chtěla převést ve větší řemeslo, a tak začala jezdit s kočovným divadlem básnířky Jaroslavy Jenčíkové. Tam si ji v roce 2017 všiml režisér Lukáš Burian a pozval ji na konkurz na hlavní roli do romantické tragédie „Petr a Lucie“ v Divadle Radka Brzobohatého, který vyhrála.

V roce 2018 přišla nová výzva. Johana se stala španělskou vědmou v unikátní dokumentární reality show z 19. století Dovolená v éře páry. Zde si zahrála po boku člena kultovního skečového projektu Tři tygři, Vladimíra Poláka. Unikátní projekt je to proto, že jde o první skloubení vzdělávacího pořadu se zábavou reality show. To mimo jiné vyžaduje velkou schopnost improvizace. V té době se už Johana začíná objevovat v epizodních rolích seriálů. Zahrála například po boku lamače dámských srdcí Jiřího Bartošky.

V roce 2019 získává roli ve volném pokračování Samotářů s názvem Cena za štěstí režisérky Olgy Dabrowské. V roce 2022 si zahrála milenku Michala Novotného alias podnikatele Ivana Jonáka v seriálu Devadesátky v režii Petera Bebjaka. Johana se věnujie i dabingu a stala se hlasem firmy Gemmedical na jejich Spotify účtě Gemcastu, který se zabývá prodejem tejpů a osvětě v samoléčbě.

Mikloska85

Herečka

Filmy
2019

Cena za štěstí

Seriály
2022

Devadesátky

 

Král diskoték (E02)

 

Poprava bodyguarda (E01)

2018

V.I.P. vraždy

 

Když řádí zubatá (S02E11)

2017

Mordparta

 

Krev (S02E07)

Dokumentární
2015

Očima fotografky

Host

Ovládací panel

Reklama

Reklama