foto

Elon Musk

  • nar. 28.6.1971 (47 let)
    Pretoria, Jihoafrická republika
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Elon Musk, úspěšný podnikatel a vizionář, se narodil 28. června 1971 v Pretorii v Jihoafrické republice. Matka měla kanadský původ, otec byl Jihoafričan. Své dětství strávil v Jižní Africe, kde také už ve svých deseti letech projevil zájem o počítače. V té době se rozvedli jeho rodiče. Brzy se naučil programovat a pracoval na vývoji softwarů – prvním byl Blaster.

V sedmnácti letech se přestěhoval do Kanady, kde vystudoval Queen's University. V roce 1992 začal studovat podnikání a fyziku na univerzitě v Pensylvanii. Zde získal bakalářský titul z ekonomie a fyziky. Pokusil se získat doktorát v Kalifornii, ale na Stanford University vydržel pouhé dva dny, neboť v té době vypukla internetová senzace a Elon chtěl být toho všeho součástí. Zakládá svou první společnost, Zip2 Corporation. Jednalo se o městského průvodce, za jehož prodej roku 1999 získal přes 307 milionů amerických dolarů. V ten samý rok se stal spoluzakladatelm X.com (dnešní PayPal), online poskytovatele finančních služeb. Firma byla prodána za 1,5 miliardy $, přičemž Musk vlastnil 11 % akcií.

Další jeho společností je SpaceX, která vznikla pro zájem o kosmické lety pro veřejnost. Společnost spolupracuje s NASA. Od té doby se Elon zajímá o průzkum vesmíru a objevování alternativních šetrných zdrojů energie. To vyústilo v založení Tesla Motors. Inspirací pro název byl Nikola Tesla, geniální vynálezce. Společnost se zaměřuje na výrobu cenově dostupných a sportovních elektrických automobilů. Lze jmenovat například Model S, který získal ocenění pro Auto roku 2013 časopisu Motor Trend.

Na plátně kin a na televizních obrazovkách se už objevil - vždy ztvárnil sám sebe. Po boku Roberta Downeye Jr. se objevil v IRON MAN 2, dále v MACHETTE ZABÍJÍ či v TRANSCENDENCE. Zahrál si také v seriálech TEORIE VELKÉHO TŘESKU, SOUTH PARK a SIMPSONOVI. V roce 2016 se mihl v romantické komedii PROČ PRÁVĚ ON?. Dále se představil v několika dokumentech - jmenovitě REVENGE OF THE ELECTRIC CAR, 4. REVOLUCE, ZASTAVTE VYMÍRÁNÍ a JE S NÁMI KONEC? z roku 2016. Několikrát byl hostem v televizních pořadech, například NOČNÍ SHOW JIMMYHO FALLONA, THE DAILY SHOW nebo SHOW STEPHENA COLBERTA.

Je znám pro své názory v oblasti umělé inteligence - upozorňuje na nebezpečí, které představuje pro lidstvo. Kromě toho se zajímá i o mimozemský život.

Po rozvodu s Justine Wilson, se kterou má pět synů se sblížil s herečkou Talulah Riley, se kterou se oženil v roce 2010. O dva roky později se rozešli, brzy se ale dali opět dohromady. Jejich vztah ale asi definitivně skončil rozvodem v roce 2016. Momentálně je občanem USA a patří mezi 100 nejbohatších lidí světa.

ArsenalEagle

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace