foto

Jason Fuchs

  • nar. 5.3.1986 (34 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Jason Fuchs je americký televizní, filmový herec a scénárista. Fuchs se narodil v New York City do rodiny chasidských Židů z otcovy strany. Studoval a následně absolvoval Columbia University. Již ve věku sedmi let přičichnul k herectví a svůj divadelní debut prodělal spolu se Samem Watersonem ve hře „Abe Lincoln in Illinois" na prknech Lincoln Center.

Jako guest star se objevil v mnoha televizních seriálech jako např. v komediálním sitcomu COSBY /1996-2000/, v drama seriálu THE BEAT /2000/, v krimi seriálu LAW & ORDER: CRIMINAL INTENT /2001-2011/, v komedy-drama seriálu ED /2000-2004/ a mnoha jiných. Jeho prvním celovečerním snímkem byla dobrodružná komedie FLIPPER /1996/, kde ztvárnil roli Marvina po boku Elijah Wooda a Paula Hogana. V roce 1998 se objevil ve dvou filmech, v dramatu LOUIS & FRANK a v komedii Jima Abrahamse JANE AUSTEN'S MAFIA!. Fuchs také hrál v komedii THE HEBREW HAMMER /2003/ spolu s Adamem Goldbergem. O rok později vzal roli v drama filmu WINTER SOLSTICE v režii Joshe Sternsfelda.

V roce 2006 Fuchs produkoval a hrál v krátkometrážním filmu PITCH, který měl premiéru na Cannes Film Festivalu. Následně hrál v nezávislém filmu HOLY ROLLERS /2010/ o partě chasidských židů pašujících extázi z Evropy do USA. V tomto filmu hrál postavu bratra Justinu Barthaovi po boku herců Jesseho Eisenberga a Ariho Graynora.

V roce 2012 debutoval scénáristicky v animovaném pokračování hitu ICE AGE: CONTINENTAL DRIFT. Navzdory rozporným kritikám se tento snímek stal 6. nejlépe výdělečným animovaným celovečerním filmem vůbec, s tržbami kolem 830 miliónu USD. Ve 26 letech se stal Fuchs nejmladším scénáristou podílejícím se na filmu s tržbami přes 226 milionu USD. Před ním prvenství drží Matt Damon /24 let/ a Ben Affleck /26 let/ se svým filmem GOOD WILL HUNTING /1997/.

V létě roku 2012 spatřil filmové světlo Fuchsův TV muzikál RAGS v hlavním obsazení s Keke Palmer a Maxem Schneiderem. Film se stal na televizní stanici Nickelodeon hitem a shlédlo jej více než 4.6 milionu diváků.

V roce 1999 byl nominovaný na cenu Young Artist Award pro nejlepší ztvárnění role pro herce mladší 10 let v komedii Jane Austen's Mafia!. V roce 2003 byl nominovaný  na cenu Young Artist Award pro nejlepší ztvárnění guest role v TV drama seriálu Law & Order: Special Victim Units.
Za krátkometrážní snímek Pitch získal spolu s Ianem Gelfandem na Big Apple Film Festival /2006/ hlavní cenu pro nejlepší krátký film. Za stejný snímek vyhrál hlavní cenu pro nejlepší scénář na Santa Clarity Valley Film Festival /2006/ a do třetice vyhrál hlavní cenu pro nejlepší komedii na West Chester International Short Film Festival opět spolu s Ianem Geflandem.

Je fanatickým fanouškem basketbalistů New York Knicks.

Lukáš "gatuso" Častulík

Scenáristická filmografie

Filmy

2018 Stíny mezi námi
2015 Pan
2013 Big Thunder (TV film)
2012 Doba ledová 4: Země v pohybu

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky