foto

Kate Hudson

  • nar. 19.4.1979 (41 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Jedna z nejvyhledávanějších mladých hereček Hollywoodu dělá dojem křehké dívky, která je současně plná energie. Její výroky působí zrale a inteligentně. Za svůj krátký život stačila být nominovaná na Oscara, porodit syna a právě se rozvádí. Kate Hudson jde zkrátka v matčiných šlépějích.
 
Příliš ztotožňovat mladého úspěšného člověka s jeho rodiči nebývá zrovna lichotivé, o Kate Hudson to však platí v tom lepším smyslu slova. Dcera herečky Goldie Hawn zdědila stejně výraznou bradu a ačkoli ona ani její matka nepatří mezi od přírody dokonale krásné ženy, udržují si image oslňujících dlouhovlasých blondýn. Navíc se zdá, že Kate Goldie následuje i v osobním a profesním životě.
 
Pro Kate Hudson je nejdůležitější být sama sebou, což dokazuje svým nespoutaným životem i osobitým módním výrazem, který si zvolila. Co na tom, že kudrnaté blond vlasy nejsou zrovna v kursu? Kate je schopná obléct se do rozevlátých vzorovaných materiálů ve stylu hippie, přes to přehodit šperky vlastní výroby a k tomu si nasadit obrovské černé brýle od Diora. Říká totiž „A proč být dokonalá? To je docela nechutné, ne?“ Mohlo by to znít až příliš svérázně, ale protože tak činí s vkusem, je Kate Hudson při každé příležitosti příjemně upravená mladá dáma, většinou v nejrůznějších lehkých a velice žensky působících šatech.
 
Letos sedmadvacetiletá Kate nenechá dopustit na svou rodinu. Narodila se jako dcera herečky Goldie Hawn a a muzikanta Billa Hudsona, ale když mluví o tátovi, myslí tím Kurta Russella, který s Goldie žije od roku 1983. Dokonce svého syna pojmenovala druhým jménem po dědečkovi Russellovi a tak není divu, že její biologický otec občas potěší média nějakým veřejným výpadkem a označí Goldie za žraloka s ledovým pohledem, který mu otrávil jeho vztah s Kate a jejím bratrem Oliverem. Kromě něj má Kate mladšího bratra Wyatta Russella, který se narodil z matčina vztahu s Kurtem a nevlastního bratra Bostona Russella z Kurtova předchozího manželství (další dva nevlastní sourozence má z druhého manželství Billa Hudsona, ale s nimi nevyrůstala). Kate mluví o Kurtu Russellovi jako o člověku, který ji nejvíc ovlivnil. Dokonce chce své děti vychovávat podobně, jako on vychovával ji. „Děti musí vědět, že patří do našeho života, ale že nejsou na světě ty jediné. Musí chápat, že se kolem nich netočí celý svět a nikdy se točit nebude,“ říká. Rodiče ji vychovávali v duchu židovského a buddhistického náboženství, přestože její matka je napůl anglosaského a napůl židovského původu a možná už odsud plyne její touha být za všech okolností svá.
 
Mladá úspěšná herečka vzpomíná, že vyrůstala mezi dětmi, kde každý jednoho dne dostal auto, zatímco jí rodiče řekli, ať si na něj vydělá. Vždycky se chtěla stát herečkou, ale rodiče jí cestu nijak neprošlapávali, protože dobře věděli, že tohle nestačí. Na její první casting ji však postrčil Kurt Russell, a ačkoli roli nezískala, ujasnila si své plány. Po střední škole se ji sice ještě jejím rodičům podařilo přesvědčit, aby studovala divadelní produkci, ale Kate to vydržela sotva rok. Zanedlouho se prosadila natolik, že si mohla koupit daleko víc, než jedno auto, vždyť ve dvaceti skoro získala Oscara za roli ve filmu Na pokraji slávy. Ostatně Goldie Hawn získala svého prvního Oscara ve čtyřiadvaceti.
 
První Katinou větší rolí byla naivní a nešikovná Cindy, která najde lásku během jedné hrozné silvestrovské noci (200 cigaret, 1999), ale skutečný průlom v její kariéře jí přinesla až úloha atraktivní a sebejistí Penny Lane, která v sedmdesátých letech následuje svou oblíbenou rockovou kapelu coby šéfka skupiny fanynek(Na pokraji slávy, 2000). Kate za ni byla nominovaná na Oscara a tentokrát ji doháněla Goldie Hawn, když zanedlouho v komedii Rockerky (2002) představovala bývalou fanynku, která doprovázela rockové kapely v šedesátých letech.
 
„Lidé by měli hodně přemýšlet, než se vezmou, a musí jim být jasné, že to nebude jak v pohádce.“
 
Jednadvacetiletá Kate se hned poté provdala za skutečného rockera a vyrazila na turné s jeho kapelou. Se zpěvákem rockové skupiny The Black Crowes Chrisem Robinsonem se poprvé setkala v květnu 2000 na newyorském večírku a požádala jej, aby jí řekl všechno, o čem si myslí, že se jí na něm nebude líbit. Chris prý mluvil hodinu a půl a v poslední den toho samého roku se vzali na matčině ranči v Coloradu.  
 
Po svatbě Kate na základě matčina doporučení trochu zpomalila, dokončila jen Altmanovu komedii Dr. T a jeho ženy a thriller Fáma a odmítla roli Mary Jane ve Spidermanovi, protože se jí zdála moc povrchní. Raději se pustila do historického dramatu z 19. století o lásce a cti Čtyři pírka – zkouška cti, které se natáčelo v poušti. Další fanoušky si získala díky roli mladé úspěšné novinářky v komedii s Matthewem McConaugheyem Jak ztratit kluka v deseti dnech a v roli sestry rozvádějící se Naomi Watts v Rozvodu po francouzsku.
 
Kate se tehdy radovala z toho, že mohla být s manželovou kapelou, líbilo se jí, že je její muž za hvězdu, když prohlašovala „muži mají větší ego než my. Myslím, že kdyby ho Chris neměl, asi by mě tak nepřitahoval.“ Klidně tehdy sbalila kufry, šestnáctiměsíčního syna Rydera a vydala se s muzikanty na koncertní šňůru. Měli s manželem sice vlastní autobus, ale ukázalo se, že batole mezi rockery asi opravdu nepatří. Co asi tak mohla mít herečka na práci, zatímco muzikanti zkoušeli, vystupovali nebo se prostě jen bavili?
 
„Musíte  jen věřit své intuici.“
 
Když se Kate zanedlouho po porodu vrátila do práce, jednala na základě zkušeností ze svého dosavadního života, protože je přesvědčená, že ačkoli jejich matka hodně pracovala, vychovávala je dobře: „Skloubit mateřství s kariérou je těžké. Mateřské instinkty po vás chtějí, abyste byla dítěti neustále k dispozici. Jenže občas je třeba zatnout zuby a emoce potlačit, musíte se soustředit na svůj vztah nebo na sebe samotnou. To jsem se naučila od své matky. Pokud si nenajdete čas sama na sebe, složíte se.“ Goldie Hawn však své rodičovské úspěchy kdysi komentovala skromněji:„Nerada jsem děti opouštěla, ať už byly malé nebo větší. Nikdy to nebylo příjemné. Musíte si stanovit priority, kvůli kterým dokážete z domova odejít, i když byste raději zůstala. Jednoduché to nikdy není, ať už děláte jakoukoli práci.“ Kate však vždycky dělá jenom to, co sama chce.
 
Její návrat k filmu nebyl zrovna snadný. Během těhotenství totiž přibrala neuvěřitelných třicet kilo, protože se rozhodla, že bude jíst cokoli, aby tak měla to nejlepší těhotenství na světě. Vzpomíná: „byla jsem šťastná – byla jsem obrovská, tlustá, neustále jsem se radovala, s Chrisem jsme se hodně smáli. Jenomže pak se Ryan narodil a já zjistila, že jsem už jen tlustá.“ Nakonec se vrátila do původní formy, ba údajně zhubla i něco navíc a vrátila se v  Klíči, který je v její filmografii výjimečný už tím, že se jedná o horor (kromě mnoha komedií hrála jen v teenagerovském thrilleru Fáma). Kate však téma černé magie ani v nejmenším neděsí, dokonce si prý doma vykládá tarotové karty a je přesvědčena, že každý člověk je ve své podstatě médium.
 
Už během svého šťastného manželství tak trochu překvapovala nejistými prohlášeními, co se monogamie a manželství týče, když říkala: „nevěřím zrovna dvakrát ani na monogamii. Žádný vztah není perfektní, vlastně si vůbec nejsem jistá, zda je možné, aby spolu dva lidi vydrželi až do konce života. Samozřejmě, nejvíc si přejete, abyste našli toho pravého. Ale – vždycky tady také bude pokušení. S Chrisem jsme se tedy dohodli, že budeme vůči sobě upřímní, a když ten slabší okamžik nastane, řekneme si na rovinu: Chci spát s někým jiným. Žádná tragédie se přitom konat nebude.“ Během natáčení filmu My dva a křen se Kate velice sblížila s kolegou Owenem Wilsonem. A jak předpokládala, tragédie se nekonala. Po šesti letech požádala o rozvod a jde dál.

Jana "Jeanne" Krátká

Režijní filmografie

Filmy

2007 Cutlass

Scenáristická filmografie

Filmy

2007 Cutlass

Host

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 030)