foto

Peter Greene

  • nar. 8.11.1965 (53 let)
    Montclair, New Jersey, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Peter Greene se narodil 8. října 1965 v Montclair, New Jersey. Původním jménem se jmenoval Green, poslední "e" dodal až časem. Je vysoký 191 cm a byl vyloučen ze studia na Montclair High School, New Jersey. Má dva sourozence: bratra Johna a sestru Mary Anne. V roce 1998 se objevil v magazínu Premiere, kde byla rozebírána jeho zavislost na heroinu ve článku s titulkem "Career High". Od té je však ze své téměř fatální závislosti čistý.

Jako herec se začal objevovat až ve svých 25 letech. Jeho první role, která však stojí za zmínku, je ve filmu PULP FICTION, kde jako Zed, rasistický sériový vrah, znásilnil Marselluse Wallace. Dále se během dvou let objevil ve filmech jako THE MASK v roli Doriana Tyrella po boku Jima Carreyho a Cameron Diaz, nebo ve filmech CLEAN, SHAVEN či THE USUAL SUSPECT. Ve zmíněném filmu výborně ztvárnil roli schizofrenického Petera Wintera a ve filmu The Usual Suspect zahrál malou, ale zapamatovatelnou roli Redfoota. V tomto filmu také zaimprovizoval scénu s cigaretou a obličejem Stephena Baldwina.

Peter Greene je převážně nasazován do rolí ničemů, zločinců, dealerů nebo tyranů. V takovýchto rolích se objevil například ve filmech UNDER SIEGE 2: DARK TERRITORY, TRAINING DAY v roli zkorumpovaného policisty/feťáka, nebo ve filmech FIST OF THE WARRIOR, a neposledně v BLUE STREAK po boku Martina Lawrence. Poslední snímek, kde se objevil je v seriálu THE BLACK DONNELLYS z roku 2007.

Greene se i nadále udržuje ve světě filmu v menších rolích, nikdy však nedostal ve filmu roli hlavní. Od května roku 2003 žije spokojeně v Hollywoodu, Kalifornie.

Jakub "PußyMagnet" Ševčík

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace