Reklama

Reklama

Ernst Bach

nar. 10.05.1876
Cheb, Rakousko-Uhersko

zem. 01.11.1929 (53 let)
Mnichov, Bayern, Německá říše

Biografie

Herec, režisér a divadelní ředitel, autor divadelních her se narodil v Chebu. Po smrti svého otce Emila Bacha, majitele továrny na likéry z Prahy, se spolu s matkou a dvěma sestrami odstěhoval do Vídně. Zde navštěvoval známé vídeňské gymnázium Theresianum.

V  roce 1899 získal ve vídeňském Raimundstheateru své první angažmá. V této době, přesněji v roce 1902, napsal společně s Wilhelmem Poppem jednu ze svých prvních divadelních her – švank (frašku) „Der große Theophil“. V divadelní sezóně 1903/1904 byl angažován pro berlínský Rezidenztheater.

V roce 1905 vystupuje v divadle Lustspielhaus, kde je vhodným typem pro role milovníků a bonvivánů. O rok později se stává v tomto divadle režisérem a v roce 1908 byl jmenován hlavním režisérem. Jako autor divadelních her píše společně s Franzem Arnoldem, který s ním působí od roku 1909 právě v divadle Lustspielhaus. Jako autorská dvojice píší především operety, komedie a frašky. Bachovy a Arnoldovy hry patřily ve své době mezi nejoblíbenější repertoárové kusy. K těm nejoblíbenějším patřily např. frašky „Die spanische Fliege“, „Der keutsche Lebemann“, „Weekend im Paradies“, opery „Die Fahrt ins Glück“, „Königin der Nacht“, „Der Fürst von Pappenheim“, „Dolly“ a řada dalších.

V roce 1917 převzal Ernst Bach společně s dvorním radou Otto Beckem vedení mnichovského Volkstheateru a v roce 1923 se stává jeho ředitelem. Ernst Bach byl také dlouholetým členem správní rady Německého divadelního spolku (Deutscher Bühnenverein).

Milan "milada008" Uličný

Ovládací panel

Reklama

Reklama