Reklama

Reklama

Ondřej Kraus

Ondřej Kraus

nar. 29.10.1993 (29 let)
Praha, Praha, Hlavní město Praha, Česko

Biografie (1)

Ondřej Kraus se narodil v Praze, celý život však vyrůstal na rodinném statku nedaleko Orlické přehrady, kde se naučil jezdit na koni stejně jako jeho bratr, taktéž herec, Martin Kraus. Základní vzdělání získal v Krásné Hoře, poté nastoupil na Gymnázium v Sedlčanech. Vystudoval obor činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Během studií hostoval například ve Východočeském divadle v Pardubicích či v divadle Reduta. Od roku 2018 je členem… (více)

Zajímavosti (4)

Českem na koňském hřbetu (2021)

  • Během akce v Písku oba bratři prozradili, co byl pro ně během natáčení největší zážitek. Shodli se na tom, že to jednoznačně byla návštěva na pardubickém závodišti, kde si měli vyzkoušet na dostihových koních přeskočit jednu z překážek kurzu Velké Pardubické. Zkušenost s dostihovými koňmi popsal Martin Kraus takto: „Je to jako když normálně jezdíte Škodovkou, dobrou Škodovkou, abych neurazil naše koně, a pak si sednete do Ferrari. Měli jsme pod zadkem takové rakety, že jsme se báli, že už je nikdy nezastavíme.“ Pro Martina Krause bylo pak velkým zážitkem i to, že když si měli vyzkoušet voltiž, museli se obléci do sportovních legín a piškotů. Ondřej si z toho dělal legraci a prohlásil, že od té doby takto Martin chodí oblečený i doma. (Krocka)

Českem na koňském hřbetu (2021)

  • V neděli 29. 8. 2021 se v jihočeském Písku konala akce k zakončení natáčení seriálu. Městem procházel průvod, ve kterém byli k vidění jak oddíly jízdní policie, tak oba bratři Krausové na hřbetech koní Sacramoso Sorga X-16 a Generalissimus Rarita II, a také šestispřeží starokladrubských běloušů vedené Jiřím Nesvačilem mladším. V Palackého sadech pak proběhly rozhovory s ředitelem píseckého hřebčince i Národního hřebčína Kladruby nad Labem, režisérkou seriálu, kameramanem i producentem. Následovala autogramiáda hlavních protagonistů seriálu Martina a Ondřeje Krausových. (Krocka)

Českem na koňském hřbetu (2021)

  • Během natáčení se také řešila otázka bezpečnosti. Pokud Martin a Ondřej zkoušeli nové sporty, měli vždy na hlavách helmy a případně i další bezpečnostní prvky. Když se však natáčely záběry z putování v sedle, jezdili bez helmy. Jedná se o dramaturgický záměr, aby jim bylo vidět do obličejů. (Krocka)

Galerie (12)

Reklama

Herec

Filmy
2022

Filip

 

Zakletá jeskyně

2013

Duch nad zlato (TV film)

Seriály
2021

Kukačky

 

Epizoda 9 (E09)

 

Epizoda 8 (E08)

 

Epizoda 7 (E07)

  více epizod (4)
 

Sestřičky Modrý kód

 

Vakcína lží (E56)

 

Kdo je tady hvězda? (E41)

2020

Sestřičky Modrý kód

 

Sex, násilí, drogy (E30)

 

Anonym (E29)

 

Jízdenka do Švédska (E24)

 

Dvakrát poprvé (E23)

2019

Specialisté

 

Motýl (S04E09)

2017

Modrý kód

 

Den pro princezny (S02E01)

 

Ohnivý kuře

 

Matka a dcera (S03E41)

2015

Labyrint

 

Mamon

 

Kapitola 6: Pakt (E06)

Dokumentární
2021

Českem na koňském hřbetu (seriál)

 

Loučení s Bílým a Černým (E14)

 

Na valašském hamru (E13)

 

S Jasánkem na tahu (E12)

  více epizod (11)
2019

Vinohradská sto desátá (TV film)

Krátkometrážní
2015

Tah na branku (studentský film)

Ovládací panel

Reklama

Reklama