foto

Sophie Hardy

  • nar. 4.10.1944 (75 let)
    Paříž, Francie

Biografie

Více než herečkou byla francouzská modelka Sophie Hardy spíše sexuálním symbolem šedesátých let, a i když se objevila ve velkých rolích řady filmů známých po celé Evropě, nedá se její herecká kariéra označit za nijak oslnivou. Narodila se v Paříži, na přelomu puberty a dospělosti se prosadila v modelingu a její fotografie začaly plnit titulní strany časopisů.

Přestože francouzská kinematografie na přelomu padesátých a šedesátých let disponovala několika podobnými typy krásných žen (v čele s Brigitte Bardot nebo Michele Mercier), podařilo se Sophii Hardy prosadit i před kamerou. Její první herecký výstup je spojen s filipínským filmem PITONG GABI SA PARIS (1960) natočeným ve Francii. Vzápětí přišly nabídky i od francouzských filmařů a vedle epizodních rolí dostala první větší příležitost ve filmu SVIT MĚSÍCE NAD MAUBEUGE (Un clair de lune a Maubeuge, 1962). Skutečně velkou roli hrála po boku tehdy populárního Eddie Constantina ve špionážním filmu JEFF GORDON, TAJNÝ AGENT (Des frissons partout, 1964).

Poté odešla do Německa, kde natočila kriminálku ZÁHADNÝ HEKTOR (Der Hexer, 1964), naši diváci ji dobře znají z menší role Ann ve filmu VINNETOU – POSLEDNÍ VÝSTŘEL (Winnetou III., 1965). Z německé produkce pochází také další kriminálka ZNAMENÍ TROJÚHELNÍKU (Das geheimnis der weissen Nonne, 1966), mezitím Sophie Hardy točila také v Británii a Španělsku, koncem šedesátých let se pak vrátila do Francie, kde znovu hrála s Eddie Constantinem (CESTA DO SALINY – Road to Salina, 1970).

Mezinárodní filmová kariéra Sophie Hardy se prakticky uzavřela koncem šedesátých let, dlouhou dobu pak působila v Lucembursku jako televizní moderátorka. Až po více než dvaceti letech se začala sporadicky vracet před kameru, kromě několika prací pro francouzskou televizi se objevila také v koprodukčním filmu BOXER STOLETÍ (Casablanca Driver, 2004).

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky