foto

Q'orianka Kilcher

  • nar. 11.2.1990 (30 let)
    Schweigmatt, Baden-Württemberg, Západní Německo

Biografie

Q'Orianka Kilcher (pravým jménem QOrianka Waira Qoiana Kilcher) se narodila v Německu v roce 1990. Její otec pochází z Peru matka (Saskia Kilcher) z Aljašky. V Německu žila její rodina jen pět let, poté se znovu vrátila do Ameriky. Orianku už od dětství přitahoval svět herectví a filmu. A tak jí její rodiče začali přihlašovat na různé konkurzy. Kvůli jejímu indiánskému původu ji nikdo nechtěl obsadit. Poprvé se mihla ve filmu GRINCH. Poté se raději začala věnovat studiu a kariéru herečky pověsila na hřebík.

V roce 2005 se ale účastní konkurzu na roli Pocahontas do filmu Terrence Malicka NOVÝ SVĚT. Těžký konkurz vyhrála, a tak dostává svou zřejmě životní roli. Ve filmu si zahrála po boku hvězd jako jsou Colin Farrell, Christian Bale nebo Christopher Plummer. Za svůj výkon sklidila velmi dobré ohlasy i několik cen (Alma awards nebo National Board of Review). Zajímavé je, že během natáčení ji bylo pouhých patnáct let.

Na svém dalším filmu se podílí i jako producent a zahraje si v něm se svou sestrou Kainoa Kilcher, jedná se o drama Power of Few. QOrianka má ještě mladšího bratra Xihuaru Kilcher. Umí plynně německy. Její dědeček je slavný horolezec Ray Genet (zemřel při výstupu na Mount Everest). Měří metr šedesát. Její příbuzní jí přezdívají Q.

Jan "Reiniš" Bodnár

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2015 Ben & Ara

Host

TV pořady

2003 Show Ellen DeGeneresové (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(25)