foto

Mo Yuen

Biografie

Herec, akční režisér a bojový umělec Mo Yuen, je více znám pod jménem, Yuen Miu. V mládí byl studentem Pekingské Čínské opery. Studoval kung fu společně s Jackie Chanem, Sammo Hungem, Wah Yuenem, Biao Yuenem, Tak Yuenem, Corey Yuenem i Bun Yuenem. Byl členem bojového klanu známého pod jménem 7 little fortunes.

První menší roli studenta získal se svými ¨bratry¨ v ceněném kousku Hapkido (1972) s Angelou Mao. Režisér Lo Wei ho s jeho bratry často využíval, třeba v None But the Brave (1973) s Pei Pei Chengovou, Duel of the Dragons (1973) s Wah Yuenem a v The Kung Fu Kid (1977) s Norou Miao. Kulturistou Bolo Yeungem je Mo Yuen zabit v Freedom Strikes a Blow (1973), což je snímek s Wai Man Chanem, se kterým se Mo Yuen setkával před kamerou během své kariéry nejčastěji.

V druhé polovině 70.let má vedlejší role bijců v solidních mlátičkách Warriors Two (1978), His Name Is Nobody (1979) a v Odd Couple (1979) - vše s klanem Lau. Z těch lepších kung fu pecek, kde lze s přehledem docenit jeho pohybové schopnosti a bojový um, patří určitě také The Magnificent Butcher (1979), Dance of the Drunk Mantis (1979), Knockabout (1979) a Young Hero (1980).

V 80.letech měl také možnost předvést svou pověst jednoho z nejrychlejších fighterů, např. v ceněném snímku The Victim (1980) a to hned v úvodu se Sammo Hungem. Také v první hlavní roli v Blood child (1982), kde také s Jang Lee Hwangem vytvářel akční choreografii. V té době spadal pod křídla Sammo Hunga a často tak natáčel největší hity se svými bratry. Za zmínku stojí i větší role v Kung Fu Cook (1982) a duchařina The Dead and the Deadly (1982). Role banditů a policajtů natáčí Mo Yuen dodnes a na svém kontě má jako herec 80 snímků a jako akční choreograf se podílel na 20 filmech.
Grand "Epistemolog" Master

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky