foto

Markéta Martiníková

  • nar. 12.4.1987 (31 let)
    Opava, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Markéta Martiníková, rozená Švábová se narodila 12.dubna 1987 v Opavě, kde taky začala svou hereckou kariéru už od útlého věku hraním v Slezském divadle. Po gymnáziu začíná studovat na JAMU v Brně obor muzikálové herectví. Ještě v průběhu studia odchází na roční stáž zdokonalit své herecké dovednosti na Vysokou divadelní školu Ludwika Solskiego do polského Krakova.

Po návratu se stává členkou herecké laboratoře D´epog v Brně, zpívá v Rakousku, s výjezdovým divadelním souborem hraje po republice a nastupuje jako jako host do Slezského divadla, dostává první reklamní nabídky a moderuje talkshow Misie na Živo na TV Noe. (až do současnosti). 

V roce 2013 se stěhuje do Prahy a začíná postupně hrávat v epizodních rolích v seriálech První oddělení, Doktoři z Počátků, Kriminálka Plzeň v sitcomu Autobazar Monte Carlo a opakovaně v seriálu Ordinace v Růžové zahradě. V muzikálech Marie Antoinetta – královna Francie, Rent, Mýdlový princ a v anglicky mluvícím Into The Woods. Z činohry můžeme vzpomenou komedii Prezidentky nebo Dva muži v šachu v Divadle Bez Hranic.

V prosinci 2015 křtí svoje Vánoční CD - Vánoce s láskou a vyráží na první sólové Adventní turné po ČR v doprovodu pianistu a zpěváka Václava Tobrmana. Jejím největším snem je zahrát si hlavní roli v prvorepublikovém filmu.

majko1

Herecká filmografie

TV seriály

2018 Vzteklina (TV seriál)
Epizoda 6 (E06)
2015 Autobazar Monte Karlo (TV seriál)
Nové starší auto (S01E10)
Místo zločinu Plzeň (TV seriál)
Smrt v rybníku (E02)
2014 Případy 1. oddělení (TV seriál)
Doktoři z Počátků (TV seriál)
Překvapení s překvapením (S03E05)
2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace