foto

Krishna Levy

  • nar. 27.5.1964 (56 let)

Biografie

Krishna Levy se narodil v indickém Novém Dillí, ale vyrůstal v Paříži, kde už jako malé dítě začal studovat hru na piano. Ve studiu hudby pokračoval na Berklee College of Music v USA na katedře filmové hudby a jazzu, magisterský titul v oboru skladby získal na New England Conservatory v roce 1990.

Od devadesátých let jeho kariéra skladatele filmové hudby začíná nabírat na obrátkách, spolupracuje s mnoha nejen francouzskými režiséry. Pracoval například na filmech Učená pře aneb Můj pohlavní život Arnauda Desplechina (1996), Artemisia Agnès Merlet (1997), 8 žen  Françoise Ozona, (2002, oceněn Prix de la Presse du Cinéma français, nominován na cenu Cesar za nejlepší filmovou hudbu), Poslední traper Nicolase Vaniera (2004), V mysli vraha Thomase Vincenta (2004, oceněn Prix de la Musique de Film na filmovém festivalu v Cannes), Pád od Tarsema Singha (2006), další ocenění získal za filmy Noc slunečnic Jorgeho Sáncheze-Cabezuda (2006) a Vlk Nicolase Vaniera (2009).

Krishna Levy je autorem hudby nejen k mnoha celovečerním filmům, ale i k filmům televizním, krátkým, dokumentárním či k reklamám, také píše pro rozhlas a divadlo. Věnuje se i volné tvorbě. Nyní žije a tvoří v Paříži.

bllm

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky