foto

Cristiano Ronaldo

  • nar. 5.2.1985 (34 let)
    Funchal, Madeira, Portugalsko

Biografie

Jeden z nejlepších a nejkomplexnějších fotbalistů světa, Portugalec Cristiano Ronaldo celým svým jménem Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro se narodil 5. února 1985 v Madeiře. Jméno Ronaldo dostal díky svému otci, který je velkým fanouškem amerického prezidenta a herce Ronalda Regana. Cristiano má bratra a dvě sestry, se kterými musel vyrůstat v jednom pokoji, kvůli nedostatku financí. Od svých osmi let se věnuje fotbalu naplno, šanci dostal ještě jako náctiletý ve slavném týmu Sporting Lisabon.

V současné době hraje za slavný Real Madrid, kde patří mezi hvězdy týmu, v roce 2009 se stal nejdražším fotbalistou historie. V předchozím angažmá hrával za Manchester United, kde byl též tahounem týmu. Zatím je trojnásobným držitelem Zlatého míče, je nejlepším střelcem portugalské reprezentace, se kterou na Mistrovství Evropy dokázal vybojovat stříbro a bronz. Dvakrát vyhrál Ligu mistrů, jedenkrát Superpohár UEFA, třikrát slavil vítězství v Premier League a jedenkrát v La lize. Dále se podílel na úspěších v nejrůznějších ligových i mezinárodních pohárech.

V roce 2008 se stal otcem syna Cristiana Ronalda Juniora, matka zůstává v anonymitě. Ronaldo měl pětiletý vztah s ruskou modelkou Irinou Shayk. Ronaldo je znám i díky své image velkého dříče, který nerad prohrává. Velmi často je srovnáván s Lionelem Messim, protože prakticky nikdo jiný mu v současnosti nemůže moc konkurovat. Ronaldo se často věnuje aktivně charitě a dobročinnosti. Podle Forbesu si ročně přijde celkově na cca 80 milionů dolarů. O Ronaldovi bylo natočeno již několik zajímavých životopisných dokumentů.

Jiří "BloodMax" Neubauer

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2018 2018 FIFA World Cup (TV pořad)
Fotbal: Souboje hvězd (TV pořad)
2017 The Best FIFA Football Awards 2016 (TV pořad)
2007 Xposé (TV pořad)
1992 Gomorron (TV pořad)
1963 Das aktuelle Sportstudio (TV pořad)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace