foto

Lionel Messi

  • nar. 24.6.1987 (32 let)
    Rosario, Santa Fe, Argentina

Biografie

Argentinský profesionální fotbalista Leo Messi celým svým jménem Lionel Andrés Messi Cuccitini se narodil 24. června 1987 v Rosariu. Fotbalu se věnuje již od svých pěti let, kdy jej začal trénovat jeho otec. V jedenácti letech mu byl diagnostikován nedostatek růstových hormonů, který však nijak negativně neovlivnil jeho budoucí zářnou kariéru. Na léčbu neměli rodiče peníze, ale tehdejší ředitel týmu FC Barcelona, nabídl Messimu kontrakt včetně zaplacení celé léčby a přestěhování se do Španělska, rodina souhlasila.

V současnosti je jedním z nejlepších fotbalistů světa, vyhrál čtyřikrát Zlatý míč, třikrát Ligu mistrů, šestkrát vyhrál s Barcelonou La ligu, dále pak velké množství jak domácích, tak zahraničních pohárů. Zatím je nejlepším historickým střelcem Ligy mistrů a drží rekord v počtu nastřílených branek v La lize. Patří mezi nejlépe placené fotbalisty světa, jeho jmění se odhaduje na 150 milionů dolarů. Mohli jste jej vidět na obalech PC her Pro Evolution Soccer 2009 a 2011.

V roce 2007 založil Messi nadaci "Leo Messi Foundation", podporující přístup ke vzdělání a zdravotní péči pro ohrožené děti. V březnu 2010 UNICEF prohlásil Messiho vyslancem dobré vůle. V listopadu 2012 se stal Messi otcem Thiaga Messiho Roccuzza. Jeho největším rivalem je konkurent z Realu Madrid Cristiano Ronaldo.

Jiří "BloodMax" Neubauer

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2019 El corazón de Sergio Ramos (TV pořad)
2018 2018 FIFA World Cup (TV pořad)
All or Nothing: Manchester City (TV pořad)
Fotbal: Souboje hvězd (TV pořad)
2008 Beijing 2008: Games of the XXIX Olympiad (TV pořad)
1993 Quelli che... il calcio (TV pořad)
1968 60 Minutes (TV pořad)