Reklama

Reklama

Olivier Assayas

Olivier Assayas

nar. 25.01.1955 (66 let)
Paříž, Francie

Biografie (1)

Olivier Assayas, syn uznávaného francouzského režiséra / scénáristy Jacquese Remy, se narodil v Paříži. Vyrůstal v prostředí filmových studií a brzy se u něj projevila záliba ve filmu, přesto se však rozhodl studovat literaturu a malířství. Když jeho otec onemocněl, Assayas mu začal pomáhat nejprve jako sekretář, později mu přepisoval scénáře pro televizní seriál Maigret. Mezitím natočil několik krátkých filmů, avšak cítil, že jsou nevyspělé a problém připisoval… (více)

Zajímavosti (3)

Sils Maria (2014)

  • Režisér a scénárista Assyas cíleně napsal roli pro Juliette Binocheovou a scénář rozvinul na hraně fikce a odkazů ke skutečným událostem. S herečkou se totiž podle vlastních slov zná odjakživa, nikdy jí ale neřekl, co píše. Chodili na večeře, kde ji poslouchal, všímal si toku její řeči a podobně. (Zdroj: HN). (hippyman)

Paris s'éveille (1991)

  • Skladatel John Cale dostal od Oliviera Assayase ohledně hudby jasné pokyny, do jakých scén chce jakou hudbu. Cale o několik let později uvedl, že se mu výsledná hudba nelíbí, hlavně kvůli použití umělých smyčcových nástrojů (tj. zvuků vytvořených syntezátory). (urzug)

Galerie (16)

Reklama

Scenárista

Režisér

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(6)

Reklama

Reklama