foto

Tim Kazurinsky

  • nar. 3.3.1950 (68 let)
    Johnstown, Pennsylvania, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Timothy J. Kazurinsky (nar. 3. března 1950, Johnstown, USA) je americký herec, scénárista a bavič. Narodil se v Johnstownu do rodiny polského přistěhovalce, ale až do svých šestnácti let žil v Austrálii. V 11 letech chodil na Huntley Evans (škola múzických umění), kde studoval výtvarné umění, bohužel musel posledních šest měsíců ukončit, kvůli přetížení. Pracoval v St Louis Missouri, jako reklamní manažer a textař pro obchodní řetězcové oddělení. Následně pracoval v obchodu nebo jako copywriter. Brzy se odstěhoval do Chicaga a začal se věnovat komediálním skečím a hraní v komediálních seriálech. K těm nejznámějším patří THE SECOND CITY a SATURDAY NIGHT LIVE.

V SATURDAY NIGHT LIVE se proslavil především jako imitátor známých osobností. Věnoval se také točení filmů a seriálů. K prvním patřil například film MŮJ TĚLESNÝ STRÁŽCE. I českým a slovenským divákům se stal známým v roce 1985, kdy přijal nabídku na roli do filmu POLICEJNÍ AKADEMIE 2: JEJICH PRVNÍ NASAZENÍ. Poté se objevil ještě v dalších dvou dílech této úspěšné komediální série, vždy jako Sweetchuck - nejprve prodavač klenotů, následně kadet a policejní strážník. Objevil se také v parodii na Pulp Fiction s názvem PLUMP FICTION.

V roce 1984 byl spolunominován s pracovním týmem ze Satuday Night Live za epizodu číslo 378 na cenu Emmy. K spolunominovaným patřili i herci Eddie Murphy nebo James Belushi. V roce 2002 byl nominován za scénář k seriálu MY BEAUTIFUL SON na televizní cenu BAFTA. Momentálně žije v Evanston, Illinois se svou ženou Marciou. Má syna, Petea, a dceru Zoe.

ArsenalEagle

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2014 Ohledně minulé noci - původní scénář

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace