foto

Dax Shepard

  • nar. 2.1.1975 (42 let)
    Milford, Michigan, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Dax Shepard Randall, tedy jak zní celé jeho jméno, se narodil 2. ledna 1975 v Milfordu v Michiganu. Přesto, když se pozastavíme na tím, čím je dnes, ani ve snu by nás nenapadlo, že získal titul z antropologie na UCLA (University of California, Los Angeles).

Netrvalo to snad ani tak dlouho a Dax se objevil na televizních obrazovkách ve větším světle teprve v pořadu PUNK´D. Ale vrátit se o kousek dál, zjistíme, že prvně, kdy se nám mihl před zrakem, byl asi film HAIRSHIRT. Největšího prostoru se mu ale dostalo v komedii od Stevena Brilla, WITHOUT A PADDLE, tam si zahrál bezstarostného Toma, jednoho ze tří přátel, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu do divočiny. Ve filmu s ním hráli Seth Green a Matthew Lillard. Po dalších pár malých rolích si zahrál po boku Willa Arnetta v komedii LET´S GO TO PRISON. Ve stejném roce si zahrál ještě v jedné komedii, IDIOCRACY. Film od Mikea Judgea vypraví humorným způsobem o tom, jak by to vypadalo na Zemi po pěti-stech letech, zde hrál po boku Lukea Wilsona. Po dalších malých rolích ve snímcích jako KNOCKED UP, COMEBACKS a OLD DOGS, vše komedie, ve kterých se objevil jen krátce. Nakonec se mu dostalo většího prostoru ve snímku od Marka S. Johnsona, WHEN IN ROME, kde hrála dokonce i jeho snoubenka, Kristen Bell.

Kromě hraní vynakládá se svým časem také kreativněji, věnuje se snowboardingu, basketbalu, rychlým autům a motocyklům. Dnes je tedy, jak už bylo zmíněno, zasnoubený s herečkou Kristen Bell, žije v Los Angeles a stále hraje a doufaje, že s tím nepřestane, se nedá dělat nic než si jen přát, aby se mu dostávalo větších a lepších rolí.

J "Reverger" CH

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2017 CHiPs
2012 Naboř a ujeď
2010 Brother's Justice

Režijní filmografie

Filmy

2017 CHiPs
2012 Naboř a ujeď
2010 Brother's Justice

TV seriály

2010 Famílie (TV seriál)

Střihačská filmografie

Filmy

2012 Naboř a ujeď

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace